Banskobystričania v hlasovaní rozhodli o tom, ktorá budova v meste najviac straší obyvateľov. Organizátori ankety si pochvaľujú účasť a od záujmu verejnosti si sľubujú vytvorenie väčšieho tlaku na majiteľov budov.

V hlasovaní, ktoré spustil Banskobystrický okrášľovací spolok (BBOS) verejnosť rozhodla, že najväčším strašidlom mesta je autobusová stanica. Druhé miesto sa ušlo budove starého Tesca a tretiu pozíciu obsadila budova bývalej Slovenky. Výsledky uverejnil spolok na svojej FB stránke, podľa organizátorov sa do ankety zapojilo dovedna 1287 hlasujúcich.

BBOS chce teraz pokračovať v ďalšej fáze projektu, kedy osloví vlastníkov budov a bude informovať o konkrétnych krokoch či plánovaných rekonštrukciách.

Banskobystrický okrášľovací spolok chcel prostredníctvom hlasovania rozprúdiť debatu o stave niektorých budov a životného prostredia v Banskej Bystrici. Od záujmu verejnosti si sľubuje väčší tlak verejnosti na majiteľov schátraných budov, ktoré robia zlý dojem na obyvateľov a návštevníkov mesta. Práve s majiteľmi chce nachádzať spoločné riešenia nelichotivého stavu najškaredších objektov Banskej Bystrice.