Dominanta banskobystrického Námestia SNP – šikmá Hodinová veža – prešla nedávno rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá bola ukončená počas uplynulej letnej sezóny. Za necelé tri mesiace si jedinečný pohľad z ochodze Hodinovej veže prišlo pozrieť 6 846 domácich i zahraničných návštevníkov.

hodinova veza banska bystrica veverka fotoMesto Banská Bystrica po rozsiahlych rekonštrukčných prácach opätovne sprístupnilo Hodinovú vežu 8. augusta 2014. Návštevníci si tak mohli vychutnať unikátny výhľad na mesto pod Urpínom z vtáčej perspektívy až do posledného októbrového dňa, v čase od 10.00 hod. do 19.00 hod. počas všetkých dní v týždní.

„V období od 8. augusta do 31. októbra navštívilo Hodinovú vežu spolu 6 846 návštevníkov, pričom celkový zisk zo vstupného na Hodinovej veži bol 4 600,20 eur. Získané financie budú použité na prevádzku Hodinovej veže, doplnenie interiéru a na jej ďalšie drobné úpravy v interiéri. Zo získaných finančných prostriedkov plánujeme aj dotlač propagačných materiálov o veži,“ uviedla Karin Graciasová Šikulová, vedúca odboru propagácie mesta.

Počas zimy bude veža pre verejnosť úplne uzatvorená, nakoľko námraza na ochodzi by mohla ohroziť bezpečnosť návštevníkov. V jarných mesiacoch marec a apríl umožní mesto v prípade priaznivého počasia vstup po dohode pre väčšie skupiny záujemcov.

Pre širokú verejnosť bude Hodinová veža otvorená opäť v máji 2015. V novej sezóne plánuje mesto novinku v podobe nočného vstupu na Hodinovú vežu, a taktiež zriadiť predaj suvenírov priamo v jej priestoroch, vrátane predaja miniatúr tejto banskobystrickej dominanty.