Sviatky spomienok na blízkych, ktorí už nie sú medzi nami prinášajú rodinné stretnutia a časpokoja a oddychu. Aj ten sa ale môže zmeniť na nočnú moru v prípade, že v týchto dňoch zabudneme na ostražitosť. Príjemnejšou správou je dočasné predĺženie liniek banskobystrickej MHD č. 12 a 13 až po krematórium v Kremničke. Autobusy týchto liniek budú takto jazdiť od zajtra, soboty 30. októbra, až do pondelka – 1. novembra. Časy odchodov nájdete tu…

foto: il. B. Račko

Banskobystrické cintoríny by mali byť v priebehu nasledujúcich dní otvorené spravidla od 7.00 h ráno až do 20.00 h večer.

Keďže ľudia si na svojich pozostalých budú spomínať už od začiatku predĺženého víkendu, prispôsobí sa tomu aj polícia. Ako médiá informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Banskej Bystrici na cestách bude viac dopravných policajtov, ktorí budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na parkoviskách a príjazdových cestách k cintorínom. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch. Zlodeji a vykrádači áut neobchádzajú ani parkoviská pri cintorínoch, preto v najbližších dňoch budú tieto lokality pod zvýšenou ochranou poriadkovej polície.

Aj keď bude zvýšený počet policajtov v blízkosti cintorínov, polícia odporúča, aby vozidlo po opustení vodiči dôkladne uzamkli a zobrali si z neho všetky cenné veci a doklady. Taška v aute, hoci aj prázdna, môže prilákať zlodeja. Polícia taktiež upozorňuje návštevníkov cintorínov, aby si kabelky a príručné tašky neodkladali na hroby a nenechávali ich bez dozoru, pretože zlodej využije každú šancu.