Koniec mája bude v Banskej Bystrici patriť aj Urban Párty, ktorá má namierené kam inam, ako do Urban Spotu. Urban Parties sa pravidelne konajú po celom Slovensku a tentokrát zamieri jedna z nich aj do nášho mesta. 26. mája sa bude v Urban Spote vítať leto a predčasne lúčiť so školským rokom v znamení pozitívnych reggae beatov. 

excelent-urban-vol3-FB-cover

Začiatok celej párty je stanovený na ôsmu hodinu, kedy sa na pódiu predstaví horehronský samorast, Loopata Makay. Ten predstaví svoju širokožánrovú tvorbu, ktorá zahŕňa hip hop, dub, reggae, dancehall a dokonca slovenský folklór.

Po ňom sa už na pódiu predstaví najúspešnejšia slovenská reggae kapela Medial Banana, ktorá je banskobystrickému poslucháčovi určite známa. Minulý rok odohrali v Banskej Bystrici dva koncerty, z toho jeden aj v Urban Spote. Kapela tento rok funguje už piaty rok, a tieto okrúhle narodeniny spoločne s fanúšikmi oslávila na ich Earthstrong tour, počas ktorej sa predstavili aj v banskobystrickej Záhrade. Môžeme sa  teda tešiť na kus karibského slnka, ktoré nám prinesú do priestorov bývalého kina Hviezda z Bratislavy.

O afterpárty sa postarajú banskobystrickí DJ´s Screamaker a Boo Boo, ktorí roztancujú Urban Spot Drum and Bass-om.

Urban Párty sa uskutoční 26. mája v Urban Spote v Banskej Bystrici. Ku vstupnému 3€ dostane každý návštevník pivo Excelent zdarma.