V nedeľu 10. júla sa v Priechode uskutoční 27. ročník futbalového turnaja o Pohár starostu obce Priechod.

Od 10.30 h si na ihrisku v Priechode môžete vychutnať hneď štyri zápasy. Na tradičnom turnaji sa tentokrát okrem domáceho celku predstavia aj hráči Badína, Slovenskej Ľupče a Seliec. Všetky štyri mužstvá skončili v sezóne 2021/2022 na popredných priečkach svojich súťaží.

ŠK Badín skončil v IV. lige skupine JUH na 2. mieste, čím si vybojoval postup do novo vzniknutého Majstrovstva regiónu – IV. liga. Rovnakú priečku obsadila v V. lige skupine C Slovenská Ľupča, ktorá ako nováčik postúpila po druhýkrát po sebe o súťaž vyššie, keď uspela v baráži o novú V. ligu skupinu JUH. Selce skončili v V. lige skupine C na 5. mieste a v budúcej sezóne tak budú po reorganizácii súťaží pôsobiť v VI. lige skupine C, kam z I. triedy postúpil práve domáci Priechod.

Futbaloví priaznivci sa môžu v Priechode okrem štyroch duelov, ktorých polčasy budú trvať 40 minút, tešiť aj na baraní a hovädzí guláš či zábavu so živou hudbou v podaní skupiny RIA & FRIENDS.