Atraktívny májový bežecký program v Banskej Bystrici a okolí mal v utorok na programe druhé podujatie. Beh Sliačskym chotárom, rovnako ako sobotňajší cyklomaratón bol ďalším zo série kvalifikačných podujatí na septembrový prvý ročník Banskobystrického maratónu. Vrcholom májového programu bude Beh na Urpín naplánovaný na dvadsiateho mája.

Pretekári absolvovali na Sliači rozlične dlhé trasy. Pre elitnú kategóriu mužov bol vyčlenený 12,5 kilometrový úsek. Pre mužov nad 50 rokov, ženy a juniorov organizátori siedmeho ročníka sliačskeho behu určili 8 kilometrovú trasu a rekreační bežci spolu s domácimi Sliačanmi i žiakmi základných škôl mohli vyskúšať svoje kondičné schopnosti na krátkej dvojkilometrovej trati.

K vynikajúcej atmosfére pretekov prispela okrem kvalitnej organizácie aj priazeň počasia. Väčšina trate viedla po spevnenej lesnej ceste obklopenej prírodou. O narastajúcej popularite bežeckého športu v regióne stredného Slovenska svedčí aj počet súťažiacich, ktorí sa sliačskych pretekov zúčastnili. Bolo ich celkovo 222, pričom pred rokom súťažilo iba 128 bežcov. Výsledkovú listinu aktuálneho ročníka môžete nájsť tu…

Májový bežecký program vyvrcholí priamo v Banskej Bystrici dvadsiateho mája. Na tento deň pripravili organizátori z Active Planet Beh na Urpín. Bližšie informácie o tomto preteku budú zverejnené na oficiálnych stránkach podujatia www.marathonbb.com.

[youtube 9EaPGWcecsU 590 350]