V pondelok 31. augusta sa v záhradných priestoroch Jazz Art Café Mefisto uskutoční už 6. ročník tradičného Konczom Augusta Festu, ktorý uvedie väčšinou autorské hudobné produkcie banskobystrických kapiel, medzi ktorými sa predstaví aj známa Družina.

Festival bol po minulé roky dvojdňový a okrem záhradných priestorov Jazz Art Café Mefisto sa konal aj na pódiu v Divadle z Pasáže. Šiesty ročník sa aj pre koronakrízu bude konať počas jedného dňa a s jedným pódiom. „Sme radi, že napriek momentálnej situácii sa nám podarilo zorganizovať jednodňový festival. Návštevníci nebudú ukrátení o tradičný guláš, ktorý je, ako aj po minulé roky, v cene vstupného,“ priblížil Ján Koncz, spoluorganizátor festivalu.

Konczom Augusta Fest sa bude konať v záhrade Jazz Art Café Mefisto na Námestí Štefana Moysesa 15. Program sa začne o 16:30 h a bude trvať až do 22:00 h. Ako prvá vystúpi skupina Maya Gal Hanna, ktorej repertoár tvoria autorské piesne Iva Gála. Vtipné texty nevyhýbajúce sa ani chladnejšiemu humoru chcú naznačiť, že takmer všetko je vo svojej podstate smiešne, len sa na to treba pozrieť zo správneho uhla.

Ďalším v poradí bude Jakub Pohle, ktorého mohli diváci vidieť aj v Hlase ČeskoSlovenska. Tešiť sa môžete aj dark-party beat koncert mladého zoskupenia Ďas. Už stálicou na tomto festivale je Tomáš Pohorelec, ktorého show nebude chýbať ani tento rok. Hlavným ťahákom večera bude známa neofolklórna skupina Družina.

„Náš festival sa snaží prakticky rodinnou formou vytvárať, a aj udržiavať zdravé podhubie banskobystrickej hudobnej scény, či už dávaním možnosti novovzniknutým formáciám spolu s už ostrieľanými harcovníkmi. Aj keď to nie je našou ambíciou, vrámci festivalu sa už podarilo vytvoriť aj úspešné projekty, ako je napríklad kapela Duchoňovci. Na všetkých návštevníkov sa tešíme“, pozýva na festival spoluorganizátor.

Program

Kapely a interpreti budú hrať od 16:30 v tomto poradí:

  • Maya Gal Hanna
  • Jakub Pohle
  • Ďas
  • Tomáš Pohorelec
  • Družina

Vstupné: 7 € (v cene vstupného je aj guláš)

Vstupenky si môžete zakúpiť v predstihu v Jazz Art Café Mefisto na Námestí Štefana Moysesa 15, alebo priamo na mieste v deň konania.