Voľných nehnuteľností v ponuke je málo a pandémia ceny neznížila. Naopak, ceny sa podľa štatistík Národnej banky Slovenska oproti vlaňajšku ďalej zvyšujú. Zvlášť v Banskej Bystrici, ktorá sa dlhodobo potýka s nedostatkom voľných bytov naďalej platí, že patrí medzi najdrahšie na Slovensku.

„Realitný trh v Banskej Bystrici kopíruje už dlhodobejší celoslovenský trend. Dopyt výrazne prevyšuje ponuku. Zároveň so stále vynikajúcimi podmienkami hypotekárnych úverov, čo znamená ‚lacné‘ peniaze pre kupujúcich, to spôsobuje rast cien nehnuteľností. Najviac je to viditeľné v segmente bytov,“ približuje Miloš Klenovčan, realitný špecialista Winners Reality Slovakia.

Ako ďalej uviedol, počas prvej vlny koronakrízy nedošlo ku zníženiu cien, ako niektorí očakávali, znížila sa len miera ich rastu. „Zaujímavá je ešte iná skutočnosť. V pomere priemernej mzdy k cene nehnuteľností za jeden meter štvorcový patrí pri bytoch Banská Bystrica jednoznačne medzi najdrahšie regióny Slovenska,“ dopĺňa Klenovčan.

Problémom v Banskej Bystrici však nie je len nedostatok nových bytov v ponuke, ale aj veľmi obmedzená ponuka starších bytov. Ceny aj desiatky rokov starých bytov sa tak rovnako šplhajú nahor.

„Aj keď to možno vyzerá takto podané ako ‚pahltnosť‘ predávajúcich, v skutočnosti je to dokonale trhové. Vysoký dopyt a neprimerane nízka ponuka sú vyvážené vyššími cenami – za ktoré ale kupujúci nehnuteľnosti aj reálne kupujú. Často sa tiež stretávam so situáciou, keď kupujúci v obave, aby o konkrétnu nehnuteľnosť neprišiel, je ochotný dokonca zaplatiť viac, ako je ponúkaná cena, len aby ‚prebil‘ ostatných záujemcov – keďže mu už niekoľko nehnuteľností ušlo doslova pred nosom,“ hovorí zo svojej skúsenosti Miloš Klenovčan.

Desiatky inzerátov na BBonline.sk videli za dva mesiace desaťtisíce ľudí

V úvode augusta pribudol na stránkach BBonline.sk bezplatný inzertný portál pre realitné ponuky domov, bytov či pozemkov a tiež portál pre ponuky práce. Dosiaľ jednotliví inzerujúci pridali, vrátane už stiahnutých ponúk, celkom cez 70 inzerátov.

Inzertné podstránky zaznamenali celkovo vyše 170-tisíc zobrazení, vrátane opakovaných a zobrazení galérií inzerátov a spolu 107-tisíc jedinečných zobrazení inzerátov.

Spomedzi realít najviac zaujala ponuka 3-izbového bytu na Sídlisku (cez 10-tisíc zobrazení), predaj 2-izbového bytu na Triede SNP (cez 7-tisíc zobrazení), ale aj predaj záhradky pred Šalkovou (cez 5-tisíc zobrazení).

Byty, domy, pozemky, ale aj rekreačné nehnuteľnosti a nebytové priestory hľadajte na bbonline.sk/reality.

Svoj inzerát môžete bezplatne pridať aj vy!

Pridávanie inzerátov na naše inzertné podstránky, z ktorých sa promujú aj popri článkoch na BBonline.sk je bezplatné.

Inzeráty je možné zaradiť do základných kategórií, uviesť najdôležitejšie údaje, pridať popisný text, vložiť prezentačné video zo služieb Youtube či Vimeo a ľubovoľný počet fotografií.

Záujemcovia následne môžu zadávateľov kontaktovať či už cez uvedený telefonický kontakt alebo odoslaním formulára, ktorý sprostredkuje odpoveď priamo im na e-mail. Zadávateľ môže inzerát na základe zadaného hesla následne kedykoľvek spravovať – upravovať či zmazať.

Inzerát pridáte tu…

V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať na inzeraty@bbonline.sk.