Vo štvrtok si v banskobystrickom multikine Cinemax odkrútia premiéru ďalšie filmové novinky, medzi ktorými budú mať najväčšie zastúpenie komédie.

Od štvrtka 24. marca si budete môcť v bystrickom Cinemaxe vychutnať štyri nové snímky. Nedávno pribudol do programu nový Batman, okrem ktorého si už budete môcť pozrieť aj vtipnejšieho Badmana. Dávku humoru prinesie aj dobrodružná sci-fi komédia Krotitelia duchov: Dedičstvo, ale aj Stratené mesto so Sandrou Bullock a Channingom Tatumom v hlavných úlohách. Priaznivci animákov sa môžu tešiť na pokračovanie Príšerákovcov. Cinemax Banská Bystrica pripravil pre svojich návštevníkov aj špeciálne Artmax premietania. V utorok si budete môcť pozrieť japonskú drámu Drive my car, v stredu zas českú drámu Správa o záchrane mŕtveho. Blíži sa aj predpremiéra novej marvelovky – akčného trileru Morbius.

Cinemax Banská Bystrica prosí svojich návštevníkov, aby v priestoroch kina dodržiavali platné hygienické nariadenia v súvislosti s prevenciou proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

BADMAN

Kto zachráni svet? … on to určite nebude.

Obliekate si železný oblek, ste zelený od zlosti, uhryzol vás pavúk, hráte sa na netopiera alebo máte nejaké iné superschopnosti? Tak sa pripravte na to, že komédia Badman si z vás bude celú hodinu a pol nemilosrdne uťahovať. Skrachovaný herec Cedric je lúzer na pohľadanie, odsúdený životom na večný neúspech. Od priateľky dostane kopačky a jeho kamoši, sestra aj vlastný otec už nadobro stratili nádej, že by raz z neho niečo mohlo byť. Keď však Cedric dostane vo filme hlavnú úlohu superhrdinu Badmana, začne sa v jeho živote blýskať na lepšie časy.

Teraz konečne nadišla jeho veľká chvíľa a má šancu všetkým to ukázať! Cedrica nová filmová rola úplne pohltí, jeho nezvratný osud večného smoliara však opäť zasiahne do hry. Cestou domov z natáčania má autonehodu a stratí pamäť. Keď sa preberie, je stále oblečený ako Badman a presvedčený o tom, že je skutočným neohrozeným superhrdinom s jasným poslaním – zachrániť svet. Môže sa niekto ako on postaviť zlu, chrániť slabých, nakopať zloduchom zadky a neublížiť si pri tom? Môže konať dobro napriek svojim vrodeným sklonom všetko pokašľať a nič neurobiť poriadne? Tak či onak, Cedric sa vydáva na akčnú misiu plnú bláznivých situácií, trapasov a šialených náhod. Byť hrdinom je super, ale nevinné deti a ženy by sa mali pred ním radšej niekde skryť.

KROTITELIA DUCHOV: DEDIČSTVO

Vyše tridsať rokov od posledných Krotiteľov duchov prichádza ďalšie dobrodružstvo.

Keď sa dvaja súrodenci s mamou presťahujú do malého mestečka, zisťujú, že im dedko zanechal tajuplné dedičstvo. Netrvá dlho, kým si uvedomia svoje prepojenie s pôvodnými Krotiteľmi duchov…

PRÍŠERÁKOVCI 2

Od veľkého „príšerákovského“ dobrodružstva rodiny Wishbonovcov uplynul už nejaký čas. Ich život sa vrátil do starých koľají, s bežnými ľudskými starosťami a hádkami. Pozvanie na svadbu Baby Yagy a jej nastávajúceho je pre rodinu príjemným rozptýlením.

Kým si však snúbenci stačia povedať áno, ich slávnostný deň zničí nepozvaný hosť. Malá milionárska dcérenka Mila , ktorá je super cool agentka a hlavne obávaná lovkyňa príšer, oboch svadobčanov unesie! Wishbonovci majú jedinú možnosť ako svojich priateľov zachrániť . Musia sa znova premeniť na Príšerákovcov.

STRATENÉ MESTO

Autorka populárnych romanticko-dobrodružných noviel a model, podľa je predlohou obálok jej knižiek, sa vinou série nešťastných náhod ocitnú uprostred amazonského pralesa. Jedna vec je o dobrodružstve písať, druhá vec je ho zažiť.

DRIVE MY CAR – Artmax film

v utorok 29. marca o 17.30 h

Filmová adaptácia poviedky Harukiho Murakamiho, ktorá sa stala celosvetovou senzáciou. Atmosférická snímka plná tajomstiev a hľadania ľudského porozumenia.

Júsuke Kafuku je slávny divadelný herec a režisér, ktorý sa vyžíva v riadení svojho červeného Saabu 900. Počas angažmá na festivale v Hirošime musí túto radosť nedobrovoľne prenechať mladej málovravnej vodičke Misaki. Obaja na skúšobných jazdách nečakane zistia, že ich spája nielen záľuba v riadení. Spolu nájdu spôsob, ako sa vyrovnať so svojimi traumami a pocitmi viny, a ísť ďalej. Drive My Car režiséra Rjúsukeho Hamagučiho je atmosférická snímka plná tajomstiev, hľadania ľudského porozumenia a zmierenia. Film získal celý rad ocenení, vrátane Ceny za najlepší scenár v Cannes či Zlatý glóbus. Na svojom konte má aj štyri nominácie na Oscara v kategóriách: najlepší film, réžia, adaptovaný scenár a najlepší cudzojazyčný film.

SPRÁVA O ZÁCHRANE MŔTVEHO – Artmax film

v stredu 30. marca o 17.50 h

Otec po silnej mozgovej mŕtvici upadne do kómy. Matka a Syn zrazu stoja nad jeho bezvládnym telom. Osoba, ktorú milujú, je znenazdajky ďaleko a nikto nevie, či sa niekedy vráti späť. Lekári im veľa nádejí nedávajú. Matka a Syn sústredia všetky svoje sily a začínajú konať. Pokorne prijímajú diagnózu, ale vzdorujú konečnému verdiktu. U Otcovho lôžka hľadajú tie správne slová, ktoré by mu povedali. Najprv hovorí k jeho bezvládnemu telu, neskôr pochopí, že musí svoje slová smerovať do oveľa väčšej diaľky. Snaha vrátiť Otca späť do života ich núti k tomu, aby prekonali strach a prijali akt vzkriesenia.

MORBIUS – Predpremiéra

v stredu 30. marca o 20.00 h

Oscarový Jared Leto sa predstaví v novej marvelovke ako geniálny vedec Michael Morbius, ktorý trpí zriedkavou chorobou krvi. Keď sa zdá, že na ňu konečne našiel liek, začnú sa prejavovať jeho vedľajšie účinky…

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.