Banskobystrické multikino Cinemax pripravilo pre svojich divákov už tradične na štvrtok premiéry ďalších filmových noviniek.

Vo štvrtok 24. februára si odkrútia premiéru dve nové snímky. Dávku humoru prinesie česká komédia Mimoriadna udalosť od režiséra Jiřího Havelku. Medzi novinkami nájdete aj britskú drámu Belfast, ktorú režíroval Kenneth Branagh. Na budúcu stredu je pripravená Drsná jazda s novým Batmanom, ktorého si budete môcť pozrieť v predpremiére v 4D.

Cinemax Banská Bystrica prosí svojich návštevníkov, aby v priestoroch kina dodržiavali platné hygienické nariadenia v súvislosti s prevenciou proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

BELFAST

Nádherné detstvo v kulisách znepriateleného Belfastu koncom 60. rokov minulého storočia. Kenneth Branagh a jeho najosobnejšia filmová spoveď.

MIMORIADNA UDALOSŤ

Malebnou českou krajinou prechádza motoráčik. Ľudia vo vnútri sedia, rozprávajú sa, alebo naopak mlčia, pokukujú z okien alebo pospávajú. Vlak sa náhle pokazí a strojvodca Miloš musí vystúpiť z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojaci v miernom spáde sa však samovoľne rozbehne späť do východiskovej stanice a vydesenému Milošovi nezostáva nič iné, len sa poklusom vydať za ním.

Cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že zlým smerom. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je nepriedušne uzavretá a nikto sa spoza dverí neozýva. Medzi cestujúcimi sa šíria prvé ataky paniky – že by to bol únos, pomsta alebo úplné zlyhanie systému? Kontakt s okolím prostredníctvom mobilných telefónov zlyháva a nepomáha ani zúfalý krik z okien. Cestujúci pomocou brutálnych prostriedkov a poľovníckej pušky otvoria dvere oboch kabín strojvodcu, ale dosiahnu iba potvrdenie svojich najhorších očakávaní, a to – že motoráčik nikto neriadi…

BATMAN – Drsná jazda (4D)

v stredu 2. marca o 19.30 h

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií.

Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.