Banskobystrické multikino Cinemax obohatí svoj program o ďalšie filmové novinky a špeciálne premietania.

Vo štvrtok 18. novembra si premiéru odkrútia dve nové snímky. Životopisná dráma King Richard rozpovie príbeh o dvoch svetových tenistkách a ich otcovi. Hlas lásky zas prinesie filmovú fikciu inšpirovanú životom speváckej hviezdy Céline Dion. V rámci Artmax programu pripravil bystrický Cinemax utorkové premietanie humorného road movie Stratení v raji a stredajšiu operu Rusalka.

Cinemax Banská Bystrica prosí svojich návštevníkov, aby v priestoroch kina dodržiavali platné hygienické nariadenia v súvislosti s prevenciou proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Prehľad filmových noviniek v ponuke banskobystrického kina vám prinášame v článku nižšie. Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina.

KING RICHARD

King Richard je životopisná dráma, natočená podľa skutočného príbehu, ktorý inšpiruje celý svet. Príbeh Richarda Williamsa (Will Smith), trénera a otca svetovo preslávených tenistiek Venus a Sereny, ktorý má geniálny plán ako dostať svoje dcéry z ulíc Comptonu v Kalifornii na svetovú tenisovú scénu. Hlboko dojemný príbeh ukazuje silu rodiny, vytrvalosť a nezlomnú vieru ako prostriedok k dosiahnutiu nemožného.

HLAS LÁSKY

Filmová fikcia inšpirovaná životom speváckej super hviezdy Céline Dion. Quebec, koniec 60. rokov, Sylvette a Anglomard privítajú vo svojej rodine 14. dieťa: Aline.

V rodine Dieuovcov prevláda celý život hudba a keď Aline vyrastie, objavia v nej prekrásny dar, jej zlatý hlas. Keď si jej hlas vypočuje hudobný producent Guy – Claude, napadne ho iba jediná vec – urobiť z Aline najväčšiu svetovú speváčku. S podporou svojej rodiny a pod skúseným vedením Guy – Clauda, z ktorého neskôr vznikne láska, budú spolu písať príbeh neobyčajného osudu. Životný príbeh o kanadskej hudobnej senzácii Aline Dieu.

STRATENÍ V RAJI

v utorok 23. novembra o 18.20 h

Evžen sa síce narodil a vyrástol vo Švajčiarsku, ale pretože bol vždy tak trochu bohém, rozhodol sa opustiť tamojší buržoáznej svet, kam príliš nezapadal. Po tridsiatke sa presťahoval do Prahy, odkiaľ jeho otec naopak v roku 1968 emigroval a už sa tam potom nikdy nevrátil.

Evžen sa aj napriek dospelému veku nie je schopný postaviť svojmu dominantnému otcovi, pre ktorého je Česko a Praha dávno zabudnutá minulosť. Jediné, na čom mu záleží, je dobrá povesť a slušne zarábajúci súkromná zubárska prax vo švajčiarskom Berne. Evžen naopak v Prahe prevádzkuje vysnívaný hudobný klub, zažíva tu osudovú lásku, ale aj osudové nešťastie. Nakoniec to vyzerá, že sa bude musieť do Švajčiarska predsa len na chvíľu vrátiť …

RUSALKA – Artmax opera

v stredu 24. novembra o 18.00 h

Najúspešnejšia premiéra minulej sezóny tentoraz na veľkých plátnach kín. Nesmierne dramatická inscenácia režiséra Christofa Loya podčiarkuje ľudský i etický rozmer Dvořákovho príbehu. Taktovka Ivora Boltona prináša divákom strhujúci hudobný príbeh netušených rozmerov o láske a zrade. Titulnú úlohu prvý raz naštudovala fenomenálna, čoraz úspešnejšia a vo svete známejšia ASMIK GRIGORIAN. Jej herecký a spevácky prejav si zaslúžil veľké množstvo ocenení a pozitívnych recenzií. Ária „Měsíčku na nebi hlubokém“ v jej podaní dostáva celkom nový umelecký rozmer. Teatro Real tak na scénu uviedlo prvotriednu inscenáciu, ktorú sa jednoznačne oplatí vidieť a hlavne počuť!

https://www.youtube.com/watch?v=wivbtPUL7TM

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na stránke multikina Cinemax.