Popoludnie v sobotu, 24. júla sa bude v centre Banskej Bystrice niesť aj v znamení Európskeho olympijského festivalu mládeže, ktorý bude mesto hostiť od 24. do 30. júla 2022.

Rok pred podujatím sa Námestie SNP premení od 15.00 hod. do 22.00 hod. na festivalové pódium s dobrou náladou a zábavou pre všetkých.

Pripravené sú tri samostatné koncerty, na ktorých vystúpi populárna skupina Hex, medzi deťmi obľúbená Fíha Tralala a Dychová hudba Ministerstva vnútra SR, ktorá si pripravila zmes populárnych a filmových skladieb v netradičnom prevedení.

„Čas do EYOF sa neúprosne kráti, preto som rád, že v sobotu budeme môcť spolu so všetkými Banskobystričanmi, Banskobystričankami i návštevníkmi mesta začať odpočítavať rok do začiatku tohto jedinečného podujatia. Zároveň, spolu s organizačným výborom predstavíme neodmysliteľnú súčasť každej veľkej akcie – maskota, ktorý vzišiel z výtvarnej súťaže vyhlásenej v uplynulom roku. Záujemcom ukážeme malú ochutnávku toho, čo ich čaká o rok vo fanúšikovských zónach. Verím, že prídete mnohí, program bude bohatý. Všetkých srdečne pozývam,“ priblížil primátor Ján Nosko.