V dňoch 29. a 30. augusta ožije i tento rok nebo nad Sliačom ukážkami vojenských i civilných leteckých strojov, ktoré v rukách skúsených pilotov vytvárajú na nebi jedinečnú šou.

SIAF 2012 frecce tricoloriMedzinárodné letecké SIAF na Sliači oslávia vo svojom aktuálnom formáte piate výročie. A práve  malé výročie sa podarí organizátorom i návštevníkom leteckého sviatku osláviť tým azda najatraktívnejším, čo za ostatné roky priaznivci letectva na Sliači videli. Práve takýto prívlastok môžeme jednoznačne priradiť leteckej skupine talianskych vzdušných síl Frecce Tricolori.

Svetoznáma akrobatická skupina sa na Sliači predstavila v roku 2012 a na stredné Slovensko sa vráti aj tento rok. Vyplýva to z informácií zverejnených na stránkach talianskeho ministerstva obrany.

Letecké dni na Sliači i tento rok organizuje banskobystrická spoločnosť Slovenská letecká agentúra a na organizácii sa aktívne ako programový partner podieľa i Ministerstvo obrany Slovenskej republiky. To už v októbri minulého roku pozvalo na podujatie zástupcov vzdušných síl devätnástich krajín z Európy, Ázie, USA a síl NATO. Mená ďalších účastníkov budú organizátori tradične uverejňovať až po ich definitívnom potvrdení v najbližších mesiacoch.

SIAF 2012