Jesenná divadelná sezóna 2017/2018 ponúkne v Divadle u Greškov v Tajove viaceré zaujímavé umelecké projekty. Fanúšikovia divadla sa už teraz môžu tešiť na päť divadelných predstavení, avšak jeseň v tomto divadle spestrí svojim koncertom aj Mária Čírová.

NA VÝCHODE NIČ NOVÉ

Divadlo u Greškov svoju ďalšiu divadelnú sezónu otvorí vo štvrtok 12. októbra o 18.45 hod, predstavením z dielne štúdia L+S Na východe nič nové s podtitulom Keď sa chlapi berú vážne, je z toho bitka… alebo komédia. V predstavení účinkuje Tomáš Maštalír, Marián Miezga a Dana Gudabová.

Divákov čakajú brilantné dialógy dvoch priateľov, ktorí s humorom a iróniou hľadajú odpovede na všedné, ale aj nevšedné životné pravdy akými sú napríklad Kto vymyslel žiarovku, telefón, alebo pivo, kde sme vlastne doma, načo nám je sklo a podobne. Divadlo vopred upozorňuje svojich návštevníkov, že toto predstavenie je pre divákov do pätnásť rokov neprípustné.

TRI TVORIVÉ TVORY

Tri tvorivé tvory alebo aj 3T pozostávajú z trojice hercov, ktorými sú Juraj „Šoko“ Tabaček, Lukáš „Pucho“ Púchovský a Stanislav „Stanley“ Staško. Tri tvorivé tvory vznikli v roku 2004 v Žiline krátko na to ako sa k už dlhšie fungujúcej dvojici Pucho a Stano pripojil ďalší člen Juraj „Šoko“ Tabaček. V Divadle u Greškov sa Tri tvorivé tvory predstavia vo štvrtok 26. októbra od 18.45 hod.

Divákom počas 90 minútového improvizačného predstavenia ponúknu hneď viaceré sketche. Zvyčajne každé predstavenie obecenstvu ponúkne tri sketche, na ktoré sa herci pripravujú približne tri minúty.

Improvizácie herci tvoria priamo na mieste, a to podľa tém, ktoré vylosujú samotní diváci v hľadisku. Publikum témy počas hry svojimi reakciami mení a tým tak usmerňuje dej. Každé predstavenia teda predstavuje spoločné dobrodružstvo hercov a divákov. Do hry vstupujú nálady, ale aj pocity divákov a predstavenie sa tak stáva spoločným dielom, ktoré je premiérou, no zároveň aj derniérou.

MÁRIA ČÍROVÁ A SLÁČIKOVÉ KVARTETO

Speváčka, skladateľka a klaviristka Mária Čírová už v októbri tohto roka vydáva štvrtý štúdiový album a pri tejto príležitosti pre fanúšikov pripravila počas októbra a novembra aj akustické turné k novému albumu.

Nový album s názvom Mária Čírová 2017 bude obsahovať doposiaľ nepublikované hity Unikát, Chýbaš, Kto vie alebo Vloupám se. Okrem nich sa fanúšikovia môžu tešiť na úplne nové skladby, o ktorých Mária povedala, že sú pre ňu veľmi osobné.

Spomínané turné odštartuje v nedeľu 8. októbra vo Zvolene a ukončené bude práve koncertom v tajovskom divadle počas štvrtka 16. novembra. Koncert v Tajove sa začne o 18.45 hod. Na akustických koncertoch spolu s Máriou vystúpi sláčikové kvarteto a diváci si tak v tejto akustickej zostave budú môcť vychutnať všetky overené hity, ale aj nové skladby z aktuálneho albumu Mária Čírová 2017.

V novembri si okrem koncertu Márie Čírovej môžete vychutnať aj divadelné predstavenie Čakanie na Gotta z dielne divadla La Komika a december prinesie komédie Skaza Titaniku a Opona hore.

V súčasnosti sú už v predaji vstupenky na všetky jesenné predstavenia Divadla u Greškov, ktoré si môžete zakúpiť v Tajove po telefonickom dohovore na telefónnom čísle 0918 876 894 alebo priamo v kaviarni La Passione v Banskej Bystrici.