Akordeónový virtuóz Michal Červienka v stredu 20. novembra opäť zahrá pre choré deti. Bude to už jeho jedenásty benefičný koncert. A na pódium pozval aj významných hudobných umelcov. Tentoraz to bude koncert na ľudovú nôtu.

Michal Červienka je umelec s veľkým srdcom a konať dobro, pomáhať iným, je pre neho nielen samozrejmosťou ale aj cťou. Benefičných koncertov sa ako hosť často zúčastňoval ešte ako študent. Ako povedal, už od prvého koncertu sa mu zapáčila myšlienka darovať ľuďom svoju hudbu a zároveň pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. A tak vznikla tradícia benefičných koncertov pre Základnú školu pri Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici, v ktorej sa choré deti nielen učia, ale aj hrajú, tvoria krásne veci, tešia sa a smejú.

Michal Červienka – Slovak folk music

Jedenásty benefičný koncert akordeonistu Michala Červienku, ako sme už spomenuli, bude iný ako  predchádzajúce koncerty. Mení sa žáner a návštevníkov koncertu tak čaká večer plný ľudovej hudby, piesní a temperamentu. Na pódiu spolu s Michalom Červienkom vystúpia trojnásobná Zlatá slávica Sára Varšová, ktorá zaspieva piesne z Horehronia, fenomenálny cimbalový virtuóz Martin Budinský, ktorý zahrá spolu so svojou kapelou a spevácke trio Krajka z Trenčína  sa predstaví s nádherným trojhlasom v úpravách legendárneho Štefana Molotu.

Sára Varšová a FS Šumiačan

„V dnešnej dobe je veľmi potrebné pomáhať ľuďom, konať dobro a šíriť pozitívne myšlienky. Je to neopísateľný pocit, vedieť, že ste pomohli niekomu, kto to potrebuje,“ hovorí Michal Červienka a dodáva, že na koncert sa veľmi teší.

KRAJKA, Martin Budinský, Marek Krištofík, Erik Bartoš

Benefičný koncert na ľudovú nôtu s názvom Michal Červienka a hostia sa uskutoční v stredu 20. novembra od 18:30 h v Robotníckom dome.

Vstupenky na koncert sú v predpredaji v banskobystrickom Informačnom centre (prízemie Radnice).