Počas víkendu sa uskutoční 48. ročník tradičného folklórneho festivalu v Heľpe. Horehronské dni spevu a tanca budú mať dva hlavné ťaháky.

heľpaV piatok bude lákať najmä večerné vystúpenie umeleckého súboru Lúčnica s ich premiérovým programom Obrazy z minulosti. Ešte predtým sa predstaví Partizán zo Slovenskej Ľupče, ktorý oslavuje 55. výročie a jubiluje aj Kýčera z Čierneho Balogu s 80. výročím vzniku. Zaujímavý bude aj tématický blok Ako je to pekne, keď muž horí v pekle, venovaný nerestiam a cnostiam v ľudovej piesni.

V sobotu budú folklórne slávnosti pokračovať od rána programom mimo amfiteátra, kde sa presunie večerné dianie. Návštevníci sa môžu tešiť na populárneho speváka horehronských piesní Jána Ambróza a následne na tématický blok Nielen robotou je človek živý s účasťou banskobystrických folklórnych súborov Urpín a Mladosť.

Nedeľa bude patriť tradične detským folklórnym súborom a záverečnému galaprogramu. Vstupné je v piatok a v sobotu päť eur pre dospelých a tri eurá pre deti a dôchodcov. V nedeľu stojí lístok štyri eurá a tri eurá deti.