Na mliečnej farme Braunvieh v Slovenskej Ľupči sa tento víkend uskutoční už tretí ročník vínneho festivalu, tentoraz pod názvom Na farmu Hiadlovských za vínom.   

Festival_2014Milovníci vína, farmárskych špecialít a prírody si prídu na svoje o to viac, že podujatie sa po prvý raz koná priamo v priestoroch rodinnej farmy Hiadlovských.

Tému podujatia – Živé vína, sa vynasnažia naplniť dvadsiati vybraní vinári zo všetkých vinárskych kútov Slovenska, medzi nimi napríklad Pivnica Strekov 1075, Strekovský vínny dom Jozef Mezey, Víno Natural Domin a Kušický, Pivnica Čajkov, Pivnica Brhlovce, NaJ Pivnica Pukanec, Víno Vdovjak, Pivnica u koňa a ďalší. Záujemcovia o koštovku prírodných živých vín dostanú pohárik, taštičku a degustačné lístky a misku syra, to všetko v cene vstupenky – 15 eur. Vstupné pre „nepičov“, ako povedal Martin Hiadlovský, je 5 eur.

Tešiť sa môžu, samozrejme, milovníci syrov, ale aj rôznych špecialít z hovädzieho mäsa a rôzne ďalšie pochúťky. Podávať sa bude, okrem iného, aj grilovaný Hiadlovec s lekvárom a chlebíkom. Ponuku exkluzívneho syra Hiadlovec v rôznych štádiách zrelosti doplnia tiež exkluzívne slovenské džemy a omáčky Gentle Jam s vyberaným alkoholom.

Na farmeTaktovku, alebo lepšie povedané varešku, nad prípravou gastro špecialít opäť prevezme skvelý šéfkuchár Peter Ďurčo z TOP restaurant zo Žiliny. Všetko sa bude pripravovať zo surovín domácich pestovateľov. Napríklad batátmi, čiže sladkými zemiakmi, prispeje Marián Ferenc zo Šoporne.

Organizátori podujatia však myslia aj na „duševnú potravu“ návštevníkov festivalu na farme Hiadlovských. Mikrobusom budú robiť exkurzie na krásny Ľupčiansky hrad, pre deti pripravili kreatívny Farmársky workshop, pre dospelých adrenalínové aktivity, medzi ktoré zrejme patrí aj možnosť vyskúšať si prácu na farme! Atmosféru dotvorí jazzová hudba v podaní Martin Uherek Quartet a country muzika.

Na farmu Hiadlovských za vínom, ale aj za mnohými ďalšími dobrotami a atraktívnym sprievodným programom sa môžete vybrať v piatok 7. októbra od 15. do 21. hod. a v sobotu 8. októbra od 12. do 21. hod. Počas obidvoch dní bude rodinná mliečna farma Braunvieh nonstop otvorená pre všetkých, ktorí si ju budú chcieť pozrieť. Viac informácií nájdete aj na www.farmahiadlovsky.sk.