Prvý augustový víkend sa uskutoční v poradí 7. ročník Donovalského drapáka. Nebude sa však súťažiť len na bicykli ale aj na vlastných nohách. Účastník si tak môže vybrať spôsob, ktorý mu viac vyhovuje.

Fanúšikovia bicyklov majú na výber z viacero druhov trás. Prvou je Drapáčik Krpci ktorá je pre ročníky 2014 až 2019. Ďalej budú detské kategórie ako Drapáčik Juniori s dĺžkou trasy 3 kilometre, Drapáčik Juniori na 5 kilometrov a junior preteky zavŕši trasa na 6 kilometrov pre ročníky 2004 až 2008. Na dospelých čakajú trasy Drapák Hobby na 25 kilometrov a najdlhšia trasa, Drapák Maratón na 50 kilometrov. Pri dospelých sú kategórie už jednotlivo rozdelené podľa ročníkov a pohlaví. Každý účastník v kategórii Drapáčik Krpci ktorý dôjde do cieľa získa pamätnú medailu.

Prvý pretek začne o 9.30 hod štartom Drapáku na 50 kilometrov. O päť minút neskôr bude pokračovať štart Drapáčiku Juniorov a Krpcov. Postupne sa tak odštartujú všetky kategórie ktoré o 13.00 zavŕši vyhlásenie výsledkov Drapáčik Juniori a Krpci. Vyhlásenie zvyšných kategórií bude do 90 minút po dojazde prvých troch pretekárov.

Registrácia je možná online do 1. augusta alebo v kancelárii Donovalského pivovaru. Cena a výška štartovného závisí od trasy ktorú si účastník zvolí. Samozrejme, ak sa pretekár zaregistruje už po 1. auguste, cena sa postupne zvyšuje.

Okrem cyklistiky sa však bude dať aj behať, a to konkrétne na dvoch trasách. Prvá trasa, Drapák Beh Hobby, bude mať 10 kilometrov s výškovým prevýšením 380 metrov. Dlhšia trasa Beh klasik, bude mať 20 kilometrov s výškovým prevýšením 600 metrov. Jednotlivé kategórie sú opäť rozdelené podľa ročníkov a pohlaví. Výška štartovného je pri oboch kategóriách rovnaká. Registrovanie sa online bude stáť účastníka 20 eur a pri registrácii na mieste si už priplatí o 10 eur viac.

Pre účastníkov budú pripravené viaceré atrakcie ako napríklad lezecká stena, nafukovací hrad alebo bobová dráha. Pre každého pretekára bude zabezpečené občerstvenie po príchode do cieľa. Ubytovať sa bude dať priamo v hoteloch na Donovaloch. Na výber tak je viacero druhov ubytovania. Viac informácií nájdete na stránke akcie http://www.donovalskydrapak.sk/.