V utorok 7. augusta došlo po 15-tej hodine popoludní na ceste I/69, v smere od Banskej Bystrice na Sliač, k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život cyklistu.

Muž vo veku 59 rokov išiel na bicykli po krajnici v smere od Banskej Bystrice, pričom odbočoval vľavo v smere na Badínsky rybník. V tom došlo ku zrážke s motorovým vozidlom Fiad Ducato, ktoré išlo po ceste za ním. Starší muž na bicykli utrpel pri nehode zranenia, ktorým následne podľahol.

„Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru dopravy. V súvislosti s dopravnou nehodou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Miera zavinenia, ako aj bližšie okolnosti vzniku dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ priblížila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Polícia sa teraz obracia na verejnosť so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri objasňovaní dopravnej nehody. Prosí svedkov tejto udalosti, aby akékoľvek informácie o nehode oznámili na telefónnom čísle 158.