Už túto sobotu 15. júla je na programe v poradí šieste podujatie Marathon BB Tour 2017. Tentokrát si bežci zmerajú sily na banskobystrickej kalvárii pod Urpínom.

Po troch týždňoch prichádza pre bežcov ďalšie bodované podujatie v rámci Marathon BB Tour 2017. ADLO BBO cup 2017 – Pohár mestských lesov Banská Bystrica vypukne v sobotu o 10.00 hod na kalvárii. Prezentácia pretekárov prebehne už od 9.00 hod.

Na súťažiacich čaká päť až sedem kilometrov dlhá trať, ktorú pobežia po jasne viditeľných farebných fáborkách (stužkách). Pretekár dostane pri prezentácii elektronický čip, ktorým si bude označovať na trati rozmiestnené kontrolné stanovištia. Trať nemá jednotnú dĺžku, pretože pretekári nemusia bežať jednotnou trasou, ale môžu využiť aj skratky. Avšak tie môžu využiť len v tom prípade, ak absolvujú všetky kontrolné stanovištia. V prípade vynechania jedného stanovištia, dostane pretekár penalizáciu päť minút. Okrem fyzických schopností si tak bežci preveria aj svoje orientačné znalosti.

Súťažiť sa bude v piatich kategóriach rozdelených na mužov a ženy. Muži budú rozdelení do kategórií P (ročník narodenia 2011 a 2010), S (ročník narodenia 2009 a 2007), M16 (ročník narodenia 2006 a 1997), M21 (ročník narodenia 1996 a 1982) a M35 (ročník narodenia 1981 a menej). Rovnaké vekové kategórie sú aj pre ženy.

Sprievodnými podujatiami budú najrýchlejší výbeh na Urpínsku lúku a bežecký labyrint. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať prostredníctvom webovej stránky Marathon BB Tour. Maximálny počet štartujúcich je obmedzený na počet 300. Štartovné je stanovené od 5 do 9 eur (podľa kategórií a spôsobu platby). V tejto cene sú zahrnuté mapa, elektronické razenie a občerstvenie. Pre prvých troch pretekárov z každej kategórie sú prichystané aj vecné ceny. Organizátormi podujatia sú ŠK Hadveo Banská Bystrica a TJ Slávia Ekonóm Banská Bystrica.

Ako prebiehal minulý ročník tohto preteku sa môžete dočítať v našom staršom príspevku.