Muzikálový festival Jozefa Bednárika vstupuje do jubilejného desiateho ročníka s novým, luxusnejším dizajnom ceny Brusnianska brusnica. Oficiálne ju organizátori predstavia v sobotu 19. augusta počas konania festivalu, no zatiaľ si jej úchvatnú podobu môžete pozrieť aspoň prostredníctvom fotografie.   

Prestížne ocenenie Brusnianska brusnica kedysi vymyslel režisér Jozef Bednárik a usporiadatelia akcie ním dodnes oceňujú divadlá, ale aj jednotlivcov za mimoriadny prínos muzikálovej tvorbe.

Pýšiť sa týmto ocenením môže Divadlo Andreja Bagara, Nová scéna, Divadlo Jonáša Záborského, Divadlo Jozefa Gregora Tajovského či Slovenské národné divadlo alebo osobnosti Kamil Peteraj, Vašo Patejdl a Zita Orlická.

Kto Brusniansku brusnicu získa tento rok, je zatiaľ veľkou neznámou. Známa však je jej inovatívna podoba. Vyšla zo šikovných rúk kreatívneho sklárskeho majstra Achilleasa Sdoukosa.

„Všetky trofeje z mojej dielne, sú malým originálom, pretože ku každej sa robí samostatná forma. Keďže ide o hudobnú cenu, snažil som sa ju stvárniť menej technicky ako napríklad dizajny prevedcov. Je celá zo zlata a v jej strede je červená bodka, ktorá aspoň symbolicky znázorňuje brusnicu,“ povedal nám Achilleas Sdoukos, ktorého diela obdivujú aj v Paríži, Moskve, Aténach, či Ríme.

Keďže Achilleas Sdoukos je veľkým hudobným fanúšikom a podľa vlastných slov počúva všetko od rocku až po klasiku, je možné, že zavíta aj na Muzikálový festival Jozefa Bednárika do Brusna.

Najväčším ťahákom akcie bude určite finálový koncert rockera Josefa Vojteka, ktorý sa tu predstaví výnimočne s repertoárom najúspešnejších piesní muzikálov, v ktorých účinkoval. Vstupenky na muzikálový festival Jozefa Bednárika si už teraz môžete zakúpiť prostredníctvom ticketportalu.