Hliadka diaľničnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici v pondelok 10. júla po 16-tej hodine, na rýchlostnej ceste R2 v smere od Detvy na Zvolen, zastavila osobné motorové vozidlo Škoda Octávia.

Vozidlo viedol 32-ročný muž z Vlkanovej, ktorý počas jazdy prekročil rýchlosť o 25 km/h, pričom mu bola nameraná rýchlosť 155 km/h. Keďže sa vodič dopustil priestupku po zastavení ho policajti vyzvali, aby predložil doklady potrebné pre vedenie motorového vozidla pričom uviedol, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia.

Informácia sa potvrdila aj následnou lustráciou, pri ktorej policajti zistili, že vodič už bol za jazdu bez vodičského oprávnenia riešený niekoľko krát.

V roku 2009 dostal zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na 6 mesiacov a pokutu  vo výške 200 eur. V roku 2011 dostal zákaz činnosti na 24 mesiacov a pokutu vo výške 1000 eur. V roku 2013 sa dopustil trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia, kedy dostal zákaz činnosti na ďalších 24 mesiacov, pokutu vo výške 300 eur s náhradným trestom odňatia slobody v trvaní 20 dní. Vodič sa dopustil v dvoch prípadoch prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla, pričom podmienka mu skončila v marci 2017.

Zistené porušenie pravidiel cestnej premávky, bude zo strany orgánu objasňujúceho priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, riešené jeho odstúpením na správne konanie, kde sa rozhodne o výške trestu za vedenie vozidla bez príslušného vodičského oprávnenia.