V nedeľu večer mal 63-ročný muž v byte na Nešporovej ulici v Banskej Bystrici podľa doterajších zistení napadnúť svoju 50-ročnú družku, ktorá zraneniam podľahla. Polícia už začala trestné stíhanie za zločin zabitia.

ZlodejV nedeľu (31.5.) v čase medzi 20.00 až 22.30 hodinou, došlo k úmrtiu 50-ročnej ženy z Banskej Bystrice. Páchateľ ženu presne nezisteným spôsobom fyzicky napadol a doma v byte zomrela. Bola nariadená zdravotno-bezpečnostná pitva, ktorá potvrdila viaceré krvné podliatiny na tele, zlomeniny rebier a roztrhnutie sleziny s následným krvácavým šokom, čo bolo priamou príčinou úmrtia. V pondelok (1.6.) polícia zadržala podozrivú osobu a v prípade bola nariadená súdna pitva. Prípad je v štádiu vyšetrovania, čakáme na výsledky súdnej pitvy a vykonávame ďalšie procesné úkony.

Po doručení predbežných výsledkov súdnej pitvy a po vykonaní ďalších procesných úkonov vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil zo zločinu zabitia 63-ročného muža z Banskej Bystrice. V nedeľu (31.5.) večer v byte na Nešporovej ulici v Banskej Bystrici fyzicky napadol svoju 50-ročnú družku. Zranenia ktoré utrpela, boli priamou príčinou úmrtia. Obvineného muža vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Za tento zločin, ktorý bol spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 9 až 12 rokov.