Registračné termíny tímov do novej sezóny sú 11. augusta (pondelok) a 18. augusta. Konferencia diskutovala aj o úrovni rozhodcov a zakúpení časomier.

mumfil2V sobotu dopoludnia sa uskutočnila konferencia Mestskej únie malého futbalu  (MÚMF) v Banskej Bystrici, ktorá zastrešuje viac ako tisíc registrovaných hráčov. Termíny na registráciu tímov do nového ročníka sú 11. augusta a 18. augusta. Štartovné za tím je 25 eur a 20 eur za každého hráča. Začiatok súťaží bude prvý septembrový víkend.

Konferencia MÚMF za účasti vedúcich mužstiev prerokovala finančnú správu, ktorá konštatovala prebytok v kase únie. V následnej diskusii padlo niekoľko návrhov na jeho využitie. Jedným z nich je zakúpenie časomier na ihriská. Časomiery sa budú testovať počas letných turnajov a následne sa rozhodne, či sa stanú súčasťou súťaží MÚMF.

Diskutovanou témou boli aj rozhodcovia. Predseda MÚMF Vladimír Kosec konštatoval nedostatok ľudí ochotných rozhodovať. Jeden z vedúcich navrhol aktívne vyhľadávať nových arbitrov a prípadne zaviesť ich poloprofesionálny status. To sa nestretlo s veľkým pochopením prítomných vedúcich mužstiev, nakoniec sa však odhlasovalo uverejnenie dvoch inzerátov.  Prípadní záujemcovia o rozhodovanie sa môžu nahlásiť u predsedu zväzu Vladimíra Kosca (mobil: 0915 88 77 63). Odmena za jeden zápas je v IV. a V. lige 5 eur, v I. až III. lige 6 eur.