Záverečným 11. kolom sa rozlúčila s jesennou časťou aj posledná súťaž hrajúca sa na umelom trávniku. Fanúšikom malého futbalu tak zostáva Extraliga, ktorá sa od tejto sezóny znovu presunula do haly.

Extraliga (4. kolo)

Fit arénaTorpédo Tempra 5:3 (1:2)
Góly: Maroš Fojtík 2, Marek Gašpar, Marek Jobko, Daniel Kohút – Peter Špirka, Filip Vajda, Ivan Varga
Žlté karty: Martin Kováč, Peter Špirka (obidvaja Torpédo Tempra)
Červené karty: Ján Sojka (Fit aréna) – Peter Špirka (Torpédo Tempra)
Komentár k zápasu: Veľmi nervózny duel sa odohral medzi Fit arénou a Torpédom Tempra. Prvý polčas zvládli lepšie hostia, keď po polčasovej prestávke svietil na ukazovateli stav 1:2. Fit aréna však druhý polčas zabrala, nasúkala súperovi štyri góly a nakoniec duel otočila vo svoj prospech. Domáci sa tak tešia po výsledku 5:3. Napínavosť stretnutia potvrdili až dve červené karty, po jednej na každej strane.

Royal Brusno KúpeleMIBA Capanegra 2:4 (1:0)
Góly: Róbert Dlhoš 2 – Michal Čief 3, Juraj Veselovský
Žlté karty: Milan Gibala, Róbert Dlhoš (obidvaja Royal Brusno Kúpele)
Komentár k zápasu: Mužstvo Royal Brusno sa dobre pripravilo na doterajšieho suveréna súťaže. V prvej dvadsaťpäťminútovke nedovolili streliť hosťom ani jeden gól. V druhej časti si však Capanegra pripravila dostatok šancí, z ktorých dokázala štyri premeniť. Domáci tak nedokázali ani ako štvrtý súper v sezóne obrať MIBU o body. Favorit sa tak tešil z troch bodov po výhre 4:2.

JuniorsViťo Team 4:4 (2:0)
Góly: Róbert Greško 3, Filip Rafanides – Pavol Čtvrtníček 3, Vladimír Kosec
Komentár k zápasu: Štyria strelci a osem gólov. To nám pripravil stret družstiev Juniors – Viťo Team. Róbert Greško (Juniors) a Pavol Čtvrtníček (Viťo Team) boli autormi hetrikov. Vyrovnaný zápas nakoniec nepoznal víťaza a obidve mužstvá sa rozišli zmierlivo po výsledku 4:4. Juniors tak naďalej zostáva bez jedinej výhry.

IluminátiCeltic 04 8:7 (5:1)
Góly: Andrej Homola 3, Marek Žabka 3, Lukáš Jagnešák, Peter Loučka – Martin Majling 3, Martin Kučera, Peter Čollák, Vladimír Demčík, Vladimír Kušion
Žlté karty: Vladimír Demčík (Celtic 04)
Komentár k zápasu: Záverečné stretnutie našej najvyššej súťaže prinieslo gólovú prestrelku. Po konečnom hvizde nakoniec odchádzali šťastnejší domáci hráči, ktorí vydreli tesné víťazstvo v pomere 8:7. Andrej Homola, Marek Žabka (obidvaja Ilumináti) a Martin Majling (Celtic 04) boli najaktívnejšími strelcami duelu, keď si všetci pripísali po tri presné zásahy.

Tabuľka po 4. kole

Zo ziskom dvanástich bodov po štyroch odohratých zápasoch je na čele naďalej suverénna MIBA Capanegra. S odstupom troch bodov na lídra zaostáva nováčik Ilumináti. V poradí tretie miesto okupuje Torpédo Tempra. Fit aréna sa prvým tohtosezónnym  víťazstvom odlepila z dna tabuľky. Na poslednú priečku tak odsunula hráčov Juniors, ktorí ešte v tomto ročníku nepoznali chuť výhry. V 4. kole si kvôli nepárnemu počtu účastníkov oddýchlo mužstvo Trendu.

ArzénKondičáci 7:3 (2:1)
Góly: Ľuboš Hrivnák 3, Tomáš Bačik, Ivan Rybarský, Daniel Krajči, Peter Hraško – Marek Cisár, Grant Bagwell, Matej Lilko
Žlté karty: Ivan Rybarský (Arzén) – Grant Bagwell (Kondičáci)
Komentár k zápasu: Arzén  potvrdil stúpajúcu formu aj v tomto zápase. Domáci, povzbudení poslednými dvoma víťazstvami nedali Kondičákom šancu pomýšľať v tomto dueli na body. Hostia tak po prehre 3:7 ostávajú na deviatej priečke. Naopak domáci hráči si upevnili pekné tretie miesto.

FC 09D.P.H. 6:7 (2:3)
Góly: Robert Greško 4, Adam Šimiak, Peter Nesteš – Erik Hippík 5, Patrik Hartvich, Michal Kušniar
Žlté karty: Adam Šimiak, Robert Greško, Peter Nesteš (všetci FC 09) – Ján Maličký (D.P.H.)
Komentár k zápasu: Posledné 11. kolo prichystalo veľký šláger V.A ligy. Stretli sa totižto dvaja ašpiranti na celkové prvenstvo. Miernym favoritom bolo družstvo FC 09, ktoré do tohto kola nestratilo čo i len bod. D.P.H. však prekvapivo vypálilo domácim rybník a po výsledku 7:6 im prichystalo prvú prehru v ročníku. Mužom zápasu sa stal päťgólový Erik Hippík, ktorý zanechal výraznú pečať na troch bodoch hosťujúceho mužstva.

Poriadne slipyToJeJedno 12:0 (6:0)
Góly: Michal Borbély 5, Peter Jurný 3, Peter Palík 2
Komentár k zápasu: Predzápasový favorit boj jasný. Mužstvo Poriadne slipy okupovalo pred týmto kolom štvrtú pozíciu. Jeho súper, nováčik ToJeJedno s odstupom trinástich bodov bol o šesť poschodí nižšie. Bodový deficit bol veľmi znateľný aj počas stretnutia. Hostia totiž inkasovali až tucet gólov. Sami sa nezmohli ani na jeden a preto odchádzajú po výsledku 12:0 bez bodu.

AFK Hradec 07Modrá partička 5:13 (2:8)
Góly: Tomáš Handzuš 3, Tibor Doboš st., Lukáš Handzuš – Ján Minár 4, Martin Pupala 3, Matej Považanec 2, Martin Solivajs 2, Vojtech Köböl st., Matej Cíger
Komentár k zápasu: Jednoznačný priebeh malo stretnutie medzi AFK Hradec 07 a Modrou Partičkou. Už prvý polčas naznačil, kto bude ťahať za kratší koniec povrazu. Druhá časť tieto predpoklady len naplnila a hostia si tak pripisujú po výsledku 13:5 piatu výhru v sezóne.

Strechy BBAbsolut 5:0 (5:0)