Vlna naživo je multimediálny festival súčasného umenia, ktorý sa uskutoční v troch slovenských mestách postupne od západu po východ.
Festival Vlna naživo v Banskej Bystrici začína 6. decembra a uskutoční sa v centre súčasného umenia Záhrada od 10. hod. Od 14. hod nasleduje Liteárna Vlna – prúd čítania a diskusií so slovenskými autormi ako Agda Bavi Pain, Marek Vadas, Balla a poetka Eva Tomkuliaková. O 18. hod si budú môcť diváci pozrieť víťazné filmy z medzinárodného festivalu animácie Fest Anča 2014. Erik Šimšík predstaví elektro-poetický, postapokalyptický projekt Čudesnosť, na ktorom spolupracuje s hudobným producentom Občanom Baalom a gitaristom Petrom Szalayom.
Na Mikulášsku sobotu sme v rámci podujatia Vlna naživo 2014 Ξ BRaK na Vlne Ξ v Banskej Bystrici pripravili program pre najmenších literátov.
Najprv pán Mrkvička prečíta z knihy Vianočka udatný, medveď mňau, drak čau a originál princezná Fujara Lopúchová (vyd. Filmotras, 2014) od Juraja Raýmana.
Potom nás Dávid Soboň ( ASIL – Slovak Illustrators Association ) naučí ako sa knižka viaže a Martina Matlovičová (ASIL – Slovak Illustrators Association) ukáže ako sa knižka ilustruje.
Knižka, ktorú si sami vyrobíte, zviažete, ilustrujete a ktorej dáte vlastný príbeh je ten najkrajší darček.
Večer uzavrie festival výnimočným koncert skupiny Talent Transport, ktorá je zoskupením troch hudobníkov – Vladislav Slnko Šarišský (klavír, spev), Marián Slávka (bicie), Filip Hittrich (basgitara), hrajúcim pôvodné inštrumentálne a vokálno-inštrumentálne skladby rôznych hudobných štýlov, od komponovanej hudby, cez jazz, art rock až po bigbít, so slovenskými, anglickými a ruskými textami.
Program festivalu
10.hod., BRaK na Vlne / predajná výstava kníh
Predajná výstava kníh malých a stredných vydavateľstiev ponúkne v predvianočnom knižnom šialenstve výber z toho najlepšieho, čo sa na Slovensku (ale i v Česku) v knižnej kultúre urodilo.
11. – 14. hod., Detský BRaK
Na Mikulášsku sobotu sme v rámci podujatia Vlna naživo 2014 Ξ BRaK na Vlne Ξ v Banskej Bystrici pripravili program pre najmenších literátov:)
Najprv pán Mrkvička prečíta z knihy Vianočka udatný, medveď mňau, drak čau a originál princezná Fujara Lopúchová (vyd. Filmotras, 2014) od Juraja Raýmana.
Potom nás Dávid Soboň ( ASIL – Slovak Illustrators Association ) naučí ako sa knižka viaže a Martina Matlovičová (ASIL – Slovak Illustrators Association) ukáže ako sa knižka ilustruje.
Knižka, ktorú si sami vyrobíte, zviažete, ilustrujete a ktorej dáte vlastný príbeh je ten najkrajší darček.
14. – 17. hod., Literárna Vlna – prúd čítania
Autorské čítania, diskusie a autogramiády so slovenskými spisovateľmi.
14. hod – Agda Bavi Pain
15. hod – Marek Vadas
16. hod – Balla
17. hod – Eva Tomkuliaková
18. hod., Fest Anča
Premietanie ocenených filmov Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča 2014.
19. hod., Erik Šimšík
Erik Šimšík, autor kníh Monorezeň a Stereozemiaky a Hegemónia (obe Vlna/DAS), predstaví elektro-poetický, postapokalyptický projekt Čudesnosť, na ktorom spolupracuje s hudobným producentom Občanom Baalom a gitaristom Petrom Szalayom.
20. hod.,Talent Transport
Talent Transport je zoskupením troch hudobníkov – Vladislav Slnko Šarišský (klavír, spev), Marián Slávka (bicie), Filip Hittrich (basgitara), hrajúcim pôvodné inštrumentálne a vokálno-inštrumentálne skladby rôznych hudobných štýlov, od komponovanej hudby, cez jazz, art rock až po bigbít, so slovenskými, anglickými a ruskými textami.