Zo zločinu lúpeže obvinil vyšetrovateľ Policajného zboru v Banskej Bystrici 23-ročného muža, občana Ukrajiny. V nedeľu 24. apríla okolo 8.43 h, na Námestí slobody v Banskej Bystrici, lúpežne prepadol 72-ročnú dôchodkyňu z Banskej Bystrice.

pzsr krpz políciaOdzadu pristúpil k poškodenej, keď kráčala po chodníku  a kričal na ňu, aby mu dala tašku. Následne ju jednou rukou chytil za bundu a druhú ruku mal zovretú v päsť a stále kričal, aby mu dala tú tašku. Začal do nej strkať, až sa dostali k výkladu jedného z obchodov, kde ju niekoľko krát buchol o sklenený výklad. V tom čase prechádzalo okolo vozidlo, ktorého vodič zastavil a prišiel poškodenej na pomoc.

Keďže celú udalosť videla aj žena, ktorá v parku venčila psa, ihneď to oznámila polícii. Vďaka týmto ľuďom, ktorým to čo videli nebolo ľahostajné, policajti zadržali páchateľa na mieste činu a poškodenej dôchodkyni nevznikla žiadna škoda ani neutrpela žiadne zranenia.

Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Keďže sa lúpežného prepadnutia dopustil na chránenej osobe, môže byť potrestaný odňatím slobody na 7 až 12 rokov.