V poradí tretie kolo staršej prípravky majú za sebou florbalisti Banskej Bystrice. Vycestovali sme na zápasy do Martina, kde FPS Monacor Banská Bystrica odohrala dva zápasy.

Prvý zápas s domácim družstvom skončil pre našich prehrou. Florbalová akadémia Martin našich na ihrisku poriadne rozbehala. Naše chyby na palubovke nám odplácali gólmi. Rýchle tempo, ktoré bolo nahodené v zápase však Banská Bystrica využila v druhom zápase. Tu sme mohli vidieť pekné herné kombinácie zakončené gólmi v bránach súpera. Celý zápas Bystrické strely proti FBK Slovan Rimavská Sobota viedli a svojim nasadením dotiahli zápas bez akýchkoľvek problémov do výherného konca.

FPS Monacor Banská Bystrica – Florbalová akadémia Martin 4:17

FPS Monacor Banská Bystrica – FBC Slovan Rimavská Sobota 16:1

Ďalšie body do zbierky pomohli získať aj nové florbalové talenty. Vyskúšali si atmosféru pravých ligových zápasov, pri ktorých im pomáhali už naši ostrieľaní chlapci z doterajšej zostavy. Odchádzali sme s jednou prehrou a výhrou, ale zato všetci dobre naladení. Teraz Bystricu čaká prazdninový oddych a v januári ďalšia tréningová príprava na štvrté kolo. Zostava nastúpi v novom roku zase o niečo silnejšia a skúsenejšia.

Zostava: Pohl, Vavrica E., Vavrica T., Hiadlovský, Škorec, Úporsky, Juhasz, Valocký,
Badáni, Blaho, Blaško, Hudecová, Kováčik.