Celoslovenské podujatie Hug Day vzbudilo minulý rok v Banskej Bystrici vlnu pozitívnych reakcií, preto sa organizátori rozhodli pripraviť už druhý ročník tejto akcie.

tHugDayBB_-011Nevídaný úkaz v uliciach nášho mesta budú môcť vidieť občania už v stredu 26. júna od 10-tej hodiny. Bude to deň plný úsmevov, radosti a dobre naladených ľudí, ktorí svoje objatia budú rozdávať naozaj všade a budú sa snažiť rozveseliť a vytrhnúť z každodenného stresu všetkých ľudí, ktorí sa nechajú objať. Hug Day je jediné podujatie svojho druhu na Slovensku, do ktorého sa môžu zapojiť skutočne všetci, malí aj veľkí, deti aj dospelí.

,,Deň objatí začína o 10-tej hodine na Námestí SNP, kde sa stretávajú všetci dobrovoľníci, ktorí budú s nápismi ´objatie zadarmo´ oslovovať ľudí a objatia rozdávať skutočne všetkým. Nezabudneme ani na úradníkov, kuchárky, šoférov, či škôlkarov,“ približuje koordinátor Jaroslav Dodok.

Druhý ročník tejto akcie chcú spraviť organizátori výnimočným. Cieľom je zapojiť nielen bežných ľudí, ale navštíviť aj rôzne organizácie, mestský úrad, neformálne skupiny, škôlky, detské domovy či obchodné centrá. Objatie si vraj zaslúži každý, tvrdia organizátori.

Dobrovoľníci sa v našom meste pokúsia aj o hromadné objatia, ako napríklad obklopiť fontánu či vytvoriť ľudskú reťaz. Bez pomoci okoloidúcich to však nepôjde, preto organizátori vyzývajú, aby sa k nim pridali.

Cieľom tejto originálnej myšlienky je rozdať tento rok viac ako 14 000 objatí. O to sa pokúsi približne 20 mladých ľudí, ktorí budú v tričkách podujatia Hug Day až do šestnástej hodiny na očiach. Celkovo sa tento rok podujatie uskutoční v 25 mestách.

Deň objatí organizátori spojili aj s kampaňou Bez nenávisti na internete, prostredníctvom ktorej chcú informovať o netolerantnom správaní nielen na sociálnych sietiach. Aj vďaka symbolu srdca a objatia je cieľom búrať predsudky, mýty a uvádzať veci na pravú mieru.