V sobotu 26. júna sa v športovej hale v Badíne uskutočnil florbalový turnaj mladších prípraviek s rokmi narodenia 2012 a mladší. Táto najmladšia kategória Florbalového klubu Banská Bystrica FPS nastúpila do súťaže historicky prvýkrát od roku 2011.

Mladí banskobystrickí florbalisti sa konečne dočkali prvého zápasu proti Fiľakovu a vstúpili doň výborne. V prvej tretine im tento súper dával dostatok priestoru a tak bol čas na oťukávanie. V druhej tretine začali plniť časť trénerových pokynov. V tretej tretine to už vyzeralo florbalovo. Nechýbala pekná prihrávka, občas hlava hore a množstvo striel na bránu. Radosť z hry si mladí banskobystrickí florbalisti okorenili vysokým víťazstvom 10:5.

V druhom zápase proti družstvu zo Žiliny sa očakávalo, že súper bude mať viac skúseností. V tomto zápase ťahali banskobystrickí florbalisti od začiatku za kratší koniec a súper zo Žiliny ich preveril po každej stránke, čo potvrdzuje aj vysoká prehra 2:17. Aj napriek tomu sa mladým florbalistom z Banskej Bystrice podarilo tešiť sa z hry a vydarených akcií. „Nie je dôležité vyhrať, ale dobre si zahrať, aby neboli naši mladí florbalisti po žiadnom turnaji smutní a tešili sa z hry v tomto rannom veku,“ dodal tréner mladšej prípravky Florbalového klubu Banská Bystrica FPS, Tomáš Trudič.

Zostava FK Banská Bystrica FPS: Droba, Trudičová, Čierny, Cimerman, Ondrejka, Rosputinský, Puškár, Bartko.