Posledný septembrový deň sa v meste pod Urpínom uskutočnil 1. ročník podujatia Banskobystrický chodecký míting – medzinárodných pretekov v atletickej chôdzi. Park pod Pamätníkom SNP zaplnila stovka chodcov.

Program sa začal mladšími kategóriami, ktoré na okruhu korčuliarskej dráhy plné odhodlania hravo zvládli pol kilometrové a kilometrové trate, až po hlavné kategórie mužov a žien.

V hlavnej kategórii na 5 km trati medzi ženami zvíťazila Klaudia Žarská z AK Spartak Dubnica, druhé miesto si odniesla Lucia Čubáňová z ŠK Dukla Banská Bystrica a tretiu priečku obsadila pretekárka z Litvy Austéja Kavaliuskaité. V mužskej kategórii na 5km sa stal víťazom úvodného ročníka Dominik Černý z ŠK Dukla Banská Bystrica, druhú priečku obsadil Milan Rizek a tretí skončil pretekár z Českej republiky Vít Hlaváč.

Cenu za najlepší výkon „Cenu BCF“ si odniesol Dominik Černý. Podujatie nad ktorým prevzal záštitu primátor mesta postavilo  latku kvality podujatia veľmi vysoko a už teraz organizátori plánujú jej zvyšovanie v druhom ročníku. Medzi pretekármi  nechýbali slovenskí, českí a litovskí chodci. Chodecký míting ukončil  plejádu športových podujatí organizovaných v rámci Európskeho týždňa športu 2017.

Mladé talenty prišli podporiť aj riaditeľ VŠC Dukla Roman Benčík a chodecká legenda Jozef Pribilinec. Podujatie organizovalo občianske združenie BCF.