Kým niekde Mikuláš ešte len zapriaha do saní či koča, v Slovenskej Ľupči sú už „Wrany“ osedlané, vyzdobené a nachystané vyraziť na cestu rozdávania radosti. Mikulášska rozprávková Wrangler jazda 2022 štartuje v piatok 2. decembra smerom na Banskú Bystricu. V sobotu prejde ulicami Slovenskej Ľupče a namieri si to aj do ďalších obcí.

Stalo sa už tradíciou a milým zvykom, že ľupčianski wrangleristi v tomto adventnom čase roznášajú sviatočnú náladu do domovov obyvateľov Slovenskej Ľupče ale aj do susedných obcí a do mesta pod Urpínom. Vďaka členom JEEP WRANGLER club Slovakia (JWcS) sa svietiaci konvoj Wranglerov, plný rozprávkových škriatkov, elfov, anjelov a iných rozprávkových „bytôstok“ vydáva aj tento rok na cestu rozdávania radosti.

„Poďakovanie patrí všetkým skvelým ľuďom, mamičkám, ktoré urobili zbierku, takže máme skoro tisícku plyšákov a kvantá sladkostí pre deti. Samozrejme, neoceniteľná je pomoc a spolupráca s naším ľupčianskym starostom Rolandom Lamperom, ako aj starostami a obyvateľmi obcí Lučatín, Medzibrod, Ľubietová a Hiadeľ, ktoré mikulášsky konvoj navštívi,“ hovorí Erika Lamperová z JWcS.

Mikulášska rozprávková Wrangler jazda začína v piatok 2. decembra o 17.00 h, kedy spred Mníchovho dvora v Slovenskej Ľupči vyráža svetielkujúci konvoj pätnástich áut (účasť avizovali aj českí wrangleristi) smerom na Banskú Bystricu.

„Tentoraz sa vyberieme najprv na sídlisko Rudlová Sásová, kde chvíľu postojíme na parkovisku nad Tatranskou ulicou. Cez Karlovo a Severnú ulicu potom pokračujeme na Strieborné námestie a ďalej na kruháč pri Lidli. Odtiaľ popri Zarese smerom na Kyjevské námestie a Radvaň až po Banskobystrický pivovar. Prejdeme cez most a šup na Zvolenskú cestu s napojením na obchvat smer Europa. Popri Pointe a hore Dolnou ulicou vyjdeme na Námestie SNP, kde postojíme pri čiernom obelisku. Pokračujeme Moysesovým námestím na Hornú ulicu, okolo Prioru a VÚB na Uhlisko, kde aj stojíme,“ vysvetľuje podrobne jazdu mikulášskeho konvoja mestom Erika Lamperová.

Druhý deň Mikulášskej rozprávkovej Wrangler jazdy, v sobotu 3. decembra, rozžiari oči a poteší srdiečka detí v Slovenskej Ľupči, Lučatíne, Medzibrode, Ľubietovej a Hiadli. Doma, v Slovenskej Ľupči, prejde konvoj námestím aj ďalšími ulicami v čase od 16.00 do 16.50 h. V Lučatíne na námestí by mal byť od 17.00 do 17.20 h a v Medzibrode pri Caffe bar U mňa od 17.30 do 17.45 h. V Ľubietovej na námestí postojí od 18.05 do 18.35 h a v Hiadli privítajú wrangleristov o 19.00 h pri Kultúrnom dome.

Sobotňajšiu mikulášsku jazdu spestrí aj program, ktorý pripravili obce. V Lučatíne rozsvietia vianočný stromček a Mikuláš rozdá deťom balíčky (17.00 h). V medzibrodskom Caffe bar U mňa chystajú kačacie hody (17.00 – 20.00 h) a bude aj poctivý punč uja Miňa a doboška tetky Silvy. Adventný čas v Ľubietovej otvorí o 17.30 h Vianočný koncert. Z balkóna Obecného domu zaspievajú Igor Šimeg a Viktor Svetlík. Nebude chýbať ani mikulášsky punč. V Kultúrnom dome v Hiadli sa už o 16.00 h začne Mikulášska detská diskotéka. Po nej prídu Mikuláš, Anjeli a Čert (17.30 h) a bude sa aj súťažiť o najväčšiu čižmu. Aj večer si prídu na svoje tí, čo radi súťažia. V základnej škole sa uskutoční Kvízový mikulášsky večer (20.30 h).

„Uplynulé dva roky bola naša jazda obmedzená z dôvodu pandémie a opatrení, ktoré z toho vyplývali. No my sme predsa len vyrazili na cestu a rozdávali radosť. Cítili sme obrovskú dávku vďačnosti od ľudí. Bolo to dojímavé. Tento rok sa zídeme v oveľa väčšom počte ako doposiaľ a veríme, že potešenie, ktoré malým aj veľkým prinesieme, bude aj vďaka milým mamičkám ako aj priateľom, neopakovateľmé. Vráťte sa s nami na chvíľu do detstva, vezmite svoje deti ale aj starkých a príďte si spolu s nami vychutnať blížiacu sa sviatočnú atmosféru,“ pozýva na podujatie Erika Lamperová.