Na tretí štvrťfinálový zápas cestovali banskobystrickí futsalisti do Lučenca. V stretnutí mohli domáci potvrdiť tretím víťazstvom postup do semifinále alebo hostia by v prípade víťazstva presunuli sériu do Banskej Bystrice.

Úvod zápasu patril Mimelu, ktorý už v 4. minúte viedol 3:0 po góloch Ferreiru, Lucasa a Serbina. Hosťujúcemu Tužinskému sa krátko na to podarilo prekonať domáceho brankára a Bystričania viditeľne ožili. V 7. minúte Oliveira vsietil kontaktný gól na 3:2. Situáciu zachraňoval domáci Lucas hneď v 8. minúte. Následne Silva znovu skorigoval na rozdiel jedného gólu. Hostia nechceli predať kožu lacno a už v prvom polčase viackrát hrali powerplay. Gól však už do prestávky zásluhou gólmanov Obermana a Hanakoviča aj konštrukcie oboch bránok nepadol.

Obe strany začali druhý polčas opatrnejšie, čakalo sa na ďalší gól. Približne prvých osem minút bolo ticho, no potom sa vrece znovu roztrhlo. V prospech Lučenca sa trafili Greško, Dentinho a Ferreira. Na tri rýchle góly ešte dokázal zareagovať Konder znížením na 7:4, ale to bolo posledné slovo bojovnej Banskej Bystrice. Hostia aj v druhom dejstve skúšali powerplay, ktorú však domáci trestali zásahmi do nestráženej brány. Posledné minúty ešte režíroval Mimel, keď na konečných 10:4 upravili Steinwandter, Petík a Greško.

Varta futsal liga – štvrťfinále play-off – 3. zápas – Lučenec

MIMEL Lučenec vs. Lion car MIBA Banská Bystrica 10:4 (4:3), na zápasy 3:0

Góly: Lucas Matheus Dos Santos Alves, Lucas Matheus Dos Santos Alves, Greško po 2, Serbin, Emerson Junior De Lima, Petík – Konder, Evandro Oliveira Salvador Silva, Jackson Maciel Silva, Tužinský. ŽK: Čief, Jackson Maciel Silva, Tužinský. Zápas sledovalo 650 divákov.

Zostava Banská Bystrica: Hanakovič (Maliňák) – Konder, Vajda “K”, Čief, Dobrota, Lemes, Oliveira, Maciel, Hendrius, Tužinský

Povedali po zápase:

Marián Berky (tréner Mimel Lučenec): “V tomto zápase sme mali raketový štart. Z krásnych akcií sme viedli 3:0. Súper nevedel, kde má skôr skočiť. Potom sme z nedôslednosti inkasovali lacné góly a stav do polčasu bol 4:3, kde miesto toho aby sme skóre navyšovali a hru kontrolovali, tak urobíme drámu. Do druhého polčasu sme si povedali, že budeme viac koncentrovaní a v defenzíve dôslednejší. MIBA začala hrať powerplay a pokúšala sa zo zápasom niečo urobiť vo svoj prospech, ale našou dobrou obranou sme im to prekazili. Vstrelili sme ďalšie góly a stav navyšovali na konečných 10:4. Divákom sa zápas musel páčiť. Štvrťfinále sme prešli 3:0, čo bol náš cieľ. Chcem sa poďakovať všetkým našim fanúšikom ktorí nás povzbudzovali počas zápasu.”

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: “V treťom zápase štvrťfinále v Lučenci sme chceli aktívne s vysokým napádaním a skúšať po prvých striedaniach okamžite powerplay. Bohužiaľ, kým sme sa k nej dostali, prehrávali sme vo štvrtej minúte už 0:3. Následne sa nám podarilo narušiť rytmus súpera a naša agresivita stúpala, čím sme dokázali do polčasu znížiť na 3:4. V druhom polčase sa hral opäť aktívny futsal, no bohužiaľ, sa nám nepodarilo vyrovnať a opäť sme si vybrali katastrofálne dve minúty v polovici druhého polčasu, kde nám super strelil tri góly a hoci ešte Konder znížil na 4:7, v posledných dvoch minútach sme opäť inkasovali tri góly. Celkový dobrý herný prejav zápasu nám teda pokazili tri trojminútovky, v ktorých sme inkasovali až deväť gólov. V rámci celej série ma mrzí, že v každom zápase sme si vybrali slabšie minúty, počas ktorých nám super vždy strelil rozhodujúce góly a naše výborne pasáže tým pádom idú do zabudnutia. Výhľadovo do budúcej sezóny ma teší fakt, že medziročný výkonnostný rast našich domácich chalanov je evidentný, hlavne zásluhou ich poctivého prístupu k tréningom, za čo im chcem aj touto cestou poďakovať. Negatívom je však veľmi úzky káder, ktorý bol síce doplnený o kvalitných Brazílskych hráčov, no ich adaptácia nie je vždy jednoduchá a naše očakávania sú často vyššie ako je realita. Každopádne bez nich by sme túto sezónu so cťou nedohrali.”