MIBA Banská Bystrica odohrala druhý semifinálový zápas Openligy v Novom Meste nad Váhom, kde prehrala s domácim Futbalshopom 3:5 a sezóna pre bystrických futbalistov končí.

FUTBALSHOP Nové Mesto n/Váhom – MIBA Banská Bystrica 5:3

Ilustračné foto: Marek Odaloš

Góly: Doboš, Marušinec, Ondrášek, Kukučka, Zaťovič – Berec, Kollár, Greško
ŽK: Doboš, Ondris – Willwéber, Filadelfi, Výboh, Kollár.
Pred 250 divákmi rozhodovali Belavý (Trnava) a Nagy (Prievidza).

Zostava domácich:
Kukučka – Ondris „K“, Ondrášek, Doboš, Zaťovič, Neuschl, Marušinec, Jurčo, Pevala
Zostava hostí: Filadelfi – Kollár, Polák, Výboh, Willwéber, Greško, Berec „K“, Zehnal, V. Giertl Nehrali: Čief (trest), M. Giertl, Andraščík (obidvaja zranenie), Škubák.

Od začiatku zápasu obidve mužstvá hrali opatrne. Prvú šancu v zápase mali domáci, ale zakončili mimo brány. V 4. minúte sa presadil Greško (nováčik v tíme MIBA BB) cez domácu obranu, jeho strelu brankár vyrazil a Berec zakončil do odkrytej brány, 0:1. Od tejto chvíle MIBA pozorne bránila a domáci sa nedostávali do vyložených príležitostí, len ohrozovali Filadelfiho bránu strelami z diaľky. V 9. minúte faulovali hostia v pokutovom území Doboša a domáci brankár Kukučka premenil nariadený pokutový kop, 1:1. Nové Mesto ešte do polčasu otočilo zápasového skóre, keď v 15. minúte sklzom zakončil Ondrášek. V 18. minúte ešte domáci zvýšili svoj náskok na 3:1.

Hneď v úvode druhého polčasu vyšiel MIBE signál, ktorý zakončil na dvakrát Kollár. Týmto gólom hostia zaskočili domácich a pokračovali vo svojom odhodlaní vyrovnať. To sa im aj podarilo, v 28. minúte Greško vystrelil z väčšej vzdialenosti spoza hráčov a brankár nestihol zareagovať na strelu, 3:3. Od tejto chvíle sa hral opatrný futsal a obidve mužstvá čakali na chybu súpera. V 37. minúte nastal kuriózny a zároveň rozhodujúci moment v zápase, keď domáci hráč využil chybu v obrane a zo stredu ihriska špicom trafil brvno, od ktorého sa lopta odrazila na palubovku. Z pozície rozhodcov nebolo možné regulárne posúdiť či to naozaj bol gól, ale oni ho uznali, a tým pádom Nové Mesto vyhrávalo 4:3. O chvíľu neskôr domáci spečatili svoju výhru na 5:3. Ešte v poslednej minúte mali domáci po šiestom akumulovanom faule hostí šancu z hranice šetstky streliť šiesty gól, ale hosťujúci brankár Filadelfi vyrazil strelu na brvno. Po záverečnom hvizde rozhodcov sa mohli domáci tešiť z postupu do finále Openligy. MIBA v obidvoch zápasoch ťahala za kratší koniec, ale v konečnom dôsledku odohrala dva dobré zápasy a bola zdatným súperom Nového Mesta.

Ondrej Výboh (vedúci MIBA Banská Bystrica): „Do Nového mesta sme cestovali s jednoznačńym cieľom vyhrať a predlžiť sériu, aby sme mohli hrať rozhodujúci zápas pred domácimi divákmi v Badíne. Tieto ciele sa nám darilo na začiatku napĺňať, keďže sme vstúpili do zápasu úspešne a vyhrávali 1:0. Potom, ale po nariadenej penalte a po chybách v obrane Nové mesto strhlo vedenie na svoju stranu. V šatni sme si povedali, že ešte nie je nič stratené a chceli sme o výsledok zabojovať. Na začiatku druhého polčasu sme dokonale zaskočili hráčov aj fanúšikov súpera. Krásne zahraný signál premenil Rasťo Kollár. Zásluhu Roba Greška, ktorý predvádzal dobrý výkon sme dokonca aj vyrovnali. No ale dvojica rozhodcov, ktorá sa zjavne poznala s domácimi hráčmi uznala neregulárny gól. Vzhľadom na postavenie rozhodcov, nemohli vidieť či lopta, ktorá sa odrazila od brvna dole a následne von bola za čiarou alebo nie. Bol to jeden z kľúčových okamihov zápasu. Nové mesto pridalo ešte ďalší gól, a keďže my sme nevyužili naše šance, sme sa s Openligou pre tento ročník rozlúčili. Chcel by som pogratulovať hráčom súpera k postupu. Pochváliť chcem aj našich chalanov, ktorí predvádzali bojovné výkony počas všetkých Openligových zápasov.“

Po treťom, rozhodujúcom semifinálovom zápase medzi Čadcou a Žirafou Žilina (sobota 31. marca ŠH Čadca) sa rozhodne, na ktorom mieste skončí MIBA Banská Bystrica. V prípade výhry Čadce na 3. mieste a v prípade ich prehry na 4. mieste Openligy v súťažnom ročníku 2011/2012.