MIBA v piatok cestovala do Púchova s ôsmimi hráčmi s cieľom uhrať na horúcej pôde priaznivý výsledok, ale priebeh stretnutia tomu vôbec nenasvedčoval.

sTC Púchov – MIBA Banská Bystrica 10:1 (4:0)

Góly: T. Maník 4, M. Ranuša 2, M. Kozík 2, P. Mišutka 2 – P. Prikryl, ŽK: P. Zehnal, P. Polák, R. Filadelfi, R. Kútik (všetci MIBA), ČK: Roman Filadelfi, Róbert Kútik (obaja Miba) – po 2.ŽK
Pred 60 divákmi
rozhodovali Martin Rogoň, Michal Chudý.

Ilustračné foto: Marek Odaloš

Hostia pricestovali s nízkym počtom hráčov, čo podmienilo ich sústredenosť najmä na defenzívu. Od začiatku stretnutia sa domáci prezentovali ofenzívnou hrou a aktívnym napadaním súpera, čím dostali Banskobystričanov pod tlak, z ktorého rezultovalo niekoľko šancí. Dve z nich premenili hráči Púchova a dva vlastné góly si vsietili hráči MIBY. V druhej polovici prvého polčasu sa dostali k slovu aj Banskobystričania, no svoje príležitosti na skórovanie nevyužili, a tak po prvej dvadsaťminútovke svietil na svetelnej tabuly stav 4:0.

V druhom polčase sa MIBA snažila o návrat do zápasu zvýšeným ofenzívnym úsilím, avšak zlyhávala vo finálnej fáze. Zvýšené ofenzívne úsilie nieslo zo sebou aj riziko spočívajúce v otvorenej obrane a možnosti prečíslenia, čo Púchovčania využívali na ohrozovanie brány hostí. Nepriaznivý stav, nekvalitný výkon a niektoré verdikty rozhodcov spôsobovali frustráciu hráčov MIBY, čo malo za následok znervóznenie zápasu. Banskobystričania postupne inkasovali dve červené karty, z ktorých jedna patrila brankárovi. Negatívny vývoj sa podpísal na výsledku druhého polčasu 6:1, kde čestný úspech hostí zaznamenal Prikryl. V 16. kole Open ligy MIBA Banská Bystrica utrpela v Púchove vysokú prehru 10:1.

Už tento piatok  1.marca o 19:45 hod. v športovej hale Badín MIBA privíta v dohrávke 15. kola mužstvo FC Bulls Divus Trnava. Trnavčania založili túto sezónu mužstvo, ktoré po zániku futsalového tímu (extraligistu) ŠK MIMA Trnava sa rozhodlo nadviazať na účinkovanie vo futsalovej súťaži. Trnavčania figurujú na 6. mieste dva body pred Bystričanmi. V prvom meraní síl v športovej hale v Trnave MIBA prehrala 4:3.