Po víťazstve v druhej najvyššej futsalovej súťaži Open lige čaká banskobystrických futsalistov baráž o postup do prvej Slovenskej ligy. 

Futsal - Openliga - MIBA Banska Bystrica vs. Spartak Trnava futsal - 26.02.2016 - Banska Bystrica
MIBA sa v baráži stretne aj s Trnavou, ktorú porazila vo finále Open ligy

Pred semifinálovým extraligovým zápasom MFsK Nitra – ŠK Pinerola Bratislava zástupcovia Exekutívy Slovenského futsalu vylosovali prvú časť baráže o postup do 1. Slovenskej ligy vo futsale. MIBA Banská Bystrica si účasť v baráži zabezpečila titulom v druhej najvyššej súťaži v Openlige. Do prvej časti baráže postúpili štyria zástupcovia svojich regiónov. Za východné Slovensko víťaz 3b Extraligy (2. Slovenská liga vo futsale – východ) MFK Partizán Bardejov-futsal, za západné Slovensko finalista Openligy FK Spartak Trnava-futsal a za bratislavský región Wild Boys Bratislava.

Dejiskom baráže bude športová hala sTC Púchov. Mužstvá sa dohodli na neutrálnej pôde, preto sa nehrá ani u jedného účastníka. Termíny baráže sú piatok a sobota (6. – 7. máj). Prvé stretnutia sa odohrajú v piatok a zvyšné v sobotu. Prvým súper  MIBY bude Wild Boys Bratislava v piatok o 20:00 hod., s ktorým sa stretli na Prestige Cup-e 2015. V sobotu ráno odohrajú zápas s Bardejovom a posledným stretnutím bude repríza finále Open ligy s FK Spartak Trnava-futsal. Prví dvaja postupujú do ďalšej fázy baráže, kde sa stretnú s poslednými dvomi celkami z najvyššej súťaže. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke klubu.

Program baráže:

Piatok 6. mája 2016 – Športová hala sTC Púchov

18.00 h: FK Spartak Trnava-futsal – MFK Partizán Bardejov-futsal

20.00 h: Wild Boys Bratislava – MIBA Banská Bystrica

Sobota 7. 5. 2016 – Športová hala sTC Púchov

9.30 h: MFK Partizán Bardejov-futsal – MIBA Banská Bystrica

11.30 h: FK Spartak Trnava-futsal – Wild Boys Bratislava

16.00 h: Wild Boys Bratislava – MFK Partizán Bardejov-futsal

18.00 h: MIBA Banská Bystrica – FK Spartak Trnava-futsal