V poslednom stretnutí Open ligy v súťažnom ročníku 2012/2013 MIBA privítala mužstvo z 3. miesta. V prvom meraní síl v Leviciach Bystričania prehrali 5:3, a tak im mali čo vracať.

MIBA Banská Bystrica – Futsal Team Levice 6:2 (1:1)

MIBA Banská Bystrica - Levice_29Góly: Zehnal 2, Čief, Polák, Škubák, Kollár – Budovec 2
ŽK: Kútik (MIBA)
Pred 250 divákmi rozhodovali Zacher a Matula.

V poslednom zápase Open ligy privítala MIBA Banská Bystrica na domácej palubovke mužstvo z Levíc. Hostia začali potvrdzovať lepšie tabuľkové postavenie už po 23 sekundách hry, keď po rýchlej akcii zaskočili domácich. Banskobystričanov inkasovaný gól vyburcoval k vyššej ofenzívnej aktivite. Snaha domácich onedlho priniesla svoje ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu, ktorý zaznamenal s výraznou pomocou levického hráča Zehnal. Domáci pokračovali v nastolenom trende aj vo zvyšných minútach prvého polčasu a držali levického brankára v permanencii, no gólový stav sa pred odchodom do kabín nezmenil.

Nástup do druhého dejstva mali lepší hráči MIBY. Pozorne bránili útočnú snahu hostí a využívali medzery v ich obrane na ohrozovanie levického brankára. Vydarený vstup do druhého polčasu Banskobystričania okorenili aj vedúcim gólom, keď po Giertlovom priťuknutí prestreli brankára hostí Polák. Onedlho na to zaskočil z outu levického brankára Kollár a zvýšil na 3:1. Levičania sa za nepriaznivého stavu vrhli do útoku, čo domácim poskytovalo príležitosti na rýchle protiútoky. Do jedného z nich sa dostal po vystihnutí prihrávky Čief, ktorý si v samostatnom nájazde vychutnal brankára hostí. Štvrtý gól v sieti prinútil hostí odvolať brankára a pokúsiť sa o zvrátenie nepriaznivého stavu. Početnú prevahu Levičania využili na zníženie na 4:2, no v nasledujúcich minútach inkasovali ešte dvakrát po strelách Zehnala a Škubáka do prázdnej brány. Domácich hráčov k dobrému výkonu vybičovala aj výborná atmosféra panujúca v badínskej hale. Banskobystričania si udržali domácu neporaziteľnosť a vrátili Leviciam prehru z prvého merania síl.

Vyjadrenie po zápase:

Martin Majling (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Som rád, že sme sa v poslednom zápase na domácej palubovke rozlúčili so sezónou výhrou nad silnými Levicami, k čomu nám veľmi dopomohli diváci, ktorí náš počas celej sezóny v domácich zápasoch hnali dopredu. Najmä im patri veľká vďaka za našu celosezónnu domácu neporaziteľnosť. Pre mňa a aj pre cely tím bolo veľkým zážitkom hrať pred takýmto fantastickým publikom, pred ktorým sa prakticky nedá vypustiť ani jeden súboj. Dúfam, že aj v budúcej sezóne nás fanúšikovia budú podobne podporovať a dosiahneme ešte lepšie výsledky.“

MIBA

Bystrickí futsalisti majú v poslednom kole voľno, a tak už je jasné, že skončia na 6. mieste s 31 bodmi. V domácom prostredí neprehrali a okrem dvoch zápasov všetky vyhrali.

Na záver futsalový tím MIBA Banská Bystrica ďakujeme svojim  fanúšikom za podporu, ktorú im prejavili počas celej sezóny v domácich zápasoch, a veria že im ostanú verní aj naďalej.