Banskobystrickí futsalisti cestovali v sobotu 18. januára do Žiliny na dôležitý zápas o tretie miesto Varta futsal ligy. V tomto ročníku v dvoch vzájomných dueloch zvíťazili hráči MIBY a pokiaľ by aj v Žiline uspeli,  vzdialili by sa v tabuľke súperovi na sedem bodov.

Stretnutie lepšie začali hostia, keď už v prvej minúte topkanonier Kyjovský upratal loptu do siete. Výborný vstup do zápasu vyústil do druhého gólu, keď si Péchy po milimetrovej rozohrávke brankára Kušníra vychutnal brankára domácich. V jedenástej minúte sa na playmakera zahral kapitán Rafanides, z ktorého aktivity ťažil Mikulišin. Po výbornej “čiernej” robote Vajdu pred súperovou bránou sa lopta dostala k Mikulišinovi, ktorý k svojmu parádnemu prvému polčasu pridal aj svoj piaty gól v sezóne.

Od začiatku druhého polčasu zvolili domáci variantu hry s lietajúcim brankárom. V prvej päťminútovke to boli práve hráči Makroteamu, ktorý po pekných akciách znížil na rozdiel dvoch gólov. Psychicky po týchto góloch hostia neklesli, naopak, strelili ďalšie dva góly v rozpätí piatich minút. O oba presné zásahy sa postaral výborne hrajúci Vajda. Do konca zápasu už len futsalisti MIBY prikrášlili výsledok na konečných 8:2 po góloch kapitána Rafanidesa a výstavnom kúsku Péchyho, ktorý korunoval svoj najproduktívnejší zápas v drese Banskobystričanov s dvoma gólmi a jednou asistenciou.

Varta futsal liga – nadstavba 1-4 – 2. kolo – Žilina

ŠK Makroteam Žilina – MIBA Banská Bystrica 2:8 (0:4)

Góly: Torres, Luiz – Mikulišin 2, Vajda 2, Péchy 2, Kyjovský, Rafanides. Zápas sledovalo 80 divákov.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Kušnír (Kollár) –  Péchy, Vajda, Bačo, Dobrota, Kofčák, Kyjovský, Kuruc, Telúch, Mikulišin, Rafanides „K“, Tužinský

Hlasy po zápase:

Richard Bačo, tréner MIBA Banská Bystrica: „Po týždni sme sa opäť vrátili do Žiliny. Tentokrát nás čakal súboj o tretiu priečku. Cez týždeň bolo vytknutých viacero chýb, ale azda jedna najviac. Pasivita smerom dopredu. Tento zápas si chlapci zobrali naše slová k srdcu a hneď od prvého striedania dali najavo s akým úmyslom sem došli. Jednoznačne sme chceli vyhrať . Prvý polčas sme zvládli na jednotku, milo prekvapil dvojgólový Mikulišin. Z chlapcov sršala túžba odčiniť slabší výkon spred týždňa. Malé chybičky v obrane hasil Kušnír a tak do prestávky sme šli zo štvorgólovým náskokom. Súper druhý polčas vytiahol svoju povestnú power play. Roztočil rýchlu rozohrávku a podarilo sa mu skorigovať výsledok na 2:4. V týchto momentoch sa lámal chlieb, vedeli sme že už nesmieme inkasovať. Stiahli sme ešte nižšie svoju obranu a čakali na chybu súpera. Prišli chvíle Petra Vajdu a dvoma utešenými gólmi rozhodol o víťazstve. Do konca zápasu prifarbil výsledok kanonier Rafanides a bodku za svojím skvelým výkonom dal Péchy exportným gólom do šibenice. Pochvala patrí celému mužstvu, hráčom aj realizačnému tímu. Čaká nás dvojtýždenná prestávka a potom privítame suverénneho lídra súťaže Mimel Lučenec.“

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica:„Možno najdôležitejší zápas nadstavby sa vyvíjal od úvodu zápasu v náš prospech, keď sme konečne išli do vedenia rýchlym gólom. Domáci zostali akoby zaskočení a celý prvý polčas sme boli jasne lepším tímom a bolo len otázkou skóre, ako polčaš skončí. Vedenie 4:0 bolo zaslúžené, ale ako to u Makroteamu býva, potrápil nás od začiatku druhého polčasu hrou bez brankára. Dvomi gólmi sa dostal do zápasu, no našťastie náš výkon bol naďalej bojovný, kolektívny a nepripustili sme drámu. Po pekných akciách sme strelili ešte štyri góly a zaslúžene vyhrali.“

Martin Baláž, kapitán ŠK Makroteam Žilina: „Opäť sa stalo to, čo sa nám stáva bežne a teda že rozhodla päťminútovka súpera, v ktorej sme inkasovali 3 či 4 góly. Akonáhle je to o toľko gólov, súper má smerom dopredu viac priestoru a vyráža do rýchlych protiútokov, z čoho hrozia ďalšie góly. V druhom polčase sme skúsili powerplay, čo nám zo začiatku vychádzalo, podarilo sa nám streliť dva góly a vyzeralo to,  že by to ešte mohlo byť zaujímavé. Bolo tam však stále riziko ďalších gólov našej sieti, čo sa aj stalo. Záver stretnutia sa potom už len dohrával a Banská Bystrica zaslúženie zvíťazila.“

Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia na domácej palubovke, kde privítajú 7. februára v športovej hale Dukla na Štiavničkách MIMEL Lučenec, ktorý suverénne kraľuje celej lige.

Tabuľka Varta futsal ligy 2019/20 nadstavby 1-4 po 2. kole

1. Mimel Lučenec 14 14 0 0 125:40 42
2. MŠK Žilina FUTSAL 14 10 1 3 93:39 31
3. MIBA Banská Bystrica 14 8 1 5 67:48 25
4. ŠK Makroteam Žilina 14 6 0 8 80:80 18