Najväčšie banskobystrické sídlisko sa opäť dočkalo stanice mestskej polície. Dovedna by tu malo pôsobiť 30 príslušníkov.

Opustená budova bývalej ZŠ Tatranská poslúži banskobystrickej Mestskej polícii. Zriadenie stanice urýchlil aj fakt, že opustené priestory sa v krátkom čase stali terčom vandalizmu, pokusov o krádeže a miestom zdržiavania bezdomovcov. Momentálne tu už funguje stála služba Mestskej polície, ktorá monitoruje nielen budovu bývalej základnej školy. „Z pohľadu mestskej polície bolo potrebné zvýšiť akcieschopnosť, aby sme mohli predchádzať deliktom. Okrem toho, že budeme rýchlejší pri prípadných zákrokoch, zvýši sa aj dostupnosť pre občanov pri riešení ich problémov“ zdôvodnil zriadenie novej stanice dosluhujúci náčelník MsP Ľubomír Piterka. Svoju stálu služobňu má Mestská polícia od vlaňajšej jesene aj v Podlaviciach, kde sídli v priestoroch Základnej školy na Gaštanovej ulici.

V Sásovej by mal byť spustený aj kamerový systém. Podľa Piterku by ich malo byť desať až dvanásť. Celkovo by tu malo pôsobiť dovedna 30 príslušníkov Mestskej polície. „Aj túto tlačovku som si dovolil zvolať v symbolickom čase za päť minút dvanásť, lebo situácia už bola naozaj vážna. Vďaka poslancom mestského zastupiteľstva sa podarilo zrealizovať projekt, ktorý tu už mal byť dlho,“ dodal náčelník MsP.

Spomedzi mestských poslancov sa na pondelňajšom stretnutí s novinármi objavili Michal Škantár, Pavol Bielik a Marcel Pecník. „Poslanci mestskej časti Sásovej dostávali čoraz viac podnetov od občanov, aby sa takáto stanica zriadila. Aj v našom predvolebnej programe sme mali, aby sa takáto stanica zriadila, tak sme sa do toho obuli a nakoniec sa nám podarilo dostať to do tohto štádia,“ povedal Škantár.

Samotné uvedenie stanice bolo mierne rozpačité. Zo zástupcov mesta sa zúčastnil iba ekonomický námestník Branislav Slaný. Podľa vyjadrenia náčelníka, dostal od primátora mesta Petra Gogolu zákaz slávnostne otvárať stanicu. Piterka tak iba sprevádzal prítomných novinárov a odpovedal na ich otázky v súvislosti s novo otvorenou stanicou. Medzi náčelníkom a primátorom sú dlhodobo vyhrotené vzťahy, ktoré vyústili do podania Piterkovej demisie. Na jeho pozíciu nastúpi víťaz výberového konania.