Muzikanta a speváka Dominika Lauka ste si už v uplynulých rokoch mohli všimnúť napríklad v rámci kapely Chilli Fellaz. Spolu s ďalšími banskobystrickými hudobníkmi teraz pripravil skladbu o našom meste, ktorá má – minimálne svojim chytľavým refrénom, šancu zostať v srdciach obyvateľov Banskej Bystrice.

„Vzdať hold tomuto mestu, šikovným ľudom ktorí tu žijú, respektíve spraviť bystrickú hymnu. Takú pieseň, ktorá bude pre všetkých,“ hovorí o cieli, ktorý si kládol pred prípravou novej skladby Mesto pod Urpínom spevák Dominik Lauko.

„Keď mi ju kamarát Matej Bartko ukázal, hneď som vedel, že ju chcem spievať pred plným námestím. Má sa v nej nájsť každý, kto tu prežil čo i len kúsok svojho života,“ približuje Lauko. Okrem Bartka sa na skladbe podieľali aj ďalší známi bystrickí hudobníci René Bošeľa, Radovan Oravkin, Matej Smutný či Filip Lehotský.

„O Hudobný aranž sa postaral René Bošeľa a o klip Robo Bošeľa. Bola to moja prvá skúsenosť s Môlča records, aj keď sa poznáme dlho. Chlapci majú profesionálny prístup, bohaté skúsenosti a perfektne vybavené štúdio. Myslím, že je medzi nami dobrá energia a odzrkadlilo sa to aj na výsledku,“ doplnil Lauko.

Dominik pritom nie je rodeným Banskobystričanom, ale ako sám hovorí, mesto pod Urpínom je jeho srdcovou záležitosťou. „Študoval som tu na konzervatóriu. Aj keď pochádzam z Dudiniec, Banská Bystrica mi prirástla k srdcu. Mám tu veľa zážitkov a keďže som býval na internáte, mám tu prežité veľmi pestré dospievanie,“ hovorí.

Hudobník v súčasnosti pracuje na novom vlastnom albume, ktorý chce vydať do konca roka. Ten má v súčasnosti prioritu aj pred pôsobením v kapele Chilli Fellaz. „Bude to niečo úplne iné ako to bolo doteraz. Chcem budovať svoju vlastnú značku, teda sólo a mať slobodu v rozhodovaní. Snažím sa brať to, čo život prinesie. Chilli Fellaz je moja srdcová záležitosť, stále hráme, nie sme kolegovia na 5 minút, ale myslím že najbližšie obdobie nemáme naplánovanú spoločnú tvorivú činnosť. Koniec koncov minulý rok sme vydali prvý album,“ dodáva.