Primátor situáciu nekomentuje, cez hovorkyňu odkázal, že sa vyjadrí po najbližšom zasadnutí MsZ. Poslanci však otvorene hovoria o rozpočtovom provizóriu.

gogolaPo tretíkrát vo volebnom období primátora Petra Gogolu nebude mať mesto Banská Bystrica načas pripravený rozpočet. Vedenie mesta vzniknutú situáciu nekomentuje. „Rozpočet na rok 2014 bude jedným z bodov rokovania Mestského zastupiteľstva na jeho najbližšom zasadnutí, t.j. 10. decembra 2013. Vedenie mesta poskytne vyjadrenie na otázky týkajúce sa rozpočtu na rok 2014 až po zasadnutí MsZ,“ odkázalo vedenie cez hovorkyňu mestského úradu.

V programe najbližšieho zasadnutia mestského zastupiteľstva však rozpočet na rok 2014 nie je a nebol predložený ani pred mestskú radu.

Oslovení poslanci pre BBonline.sk otvorene hovoria, že mesto pôjde do provizória. To znamená, že mestský úrad bude fungovať podľa starého rozpočtu, s tým, že na každý mesiac sa uvoľní jedna dvanástina rozpočtu. Pozastavené budú investičné akcie.

Dôvodom má byť údajne diera dva milióny eur, ktorá v prvotnom návrhu figuruje. Podľa zákona musia samosprávy hospodáriť bez schodku. Prvý návrh pritom zahrnul iba zmluvné a zákonné výdavky. Pokiaľ by boli akceptované požiadavky odborov mestského úradu, schodok by dosiahol až 7 miliónov eur.