Po úspešnom nultom ročníku podujatia Chilli Fiesta Slovakia sa v sobotu, 23.8.2014, v Záhrade – Centre nezávislej kultúry opäť stretnú milovníci chilli papričiek na najväčšom a na Slovensku jedinom festivale oslavujúcom chilli a štipľavé jedlo.

chilliOproti minulému roku je pripravených viacero noviniek. Akcia je doplnená Majstrovstvami Slovenska o najlepšie chilli, ktoré sa bude variť priamo na mieste. Víťaz postupuje na majstrovstvá sveta – World Food Championships v Las Vegas, USA. Ak sa chcete prihlásiť, ešte ostáva pár miest voľných.

Program sa začína registráciou účastníkov. Ako prvé prídu na rad Majstrovstvá Slovenska vo varení Chilli (Slovakian chilli cook off) a Majstrovstvá Slovenska o najlepší chilli produkt (omáčky, chutney, džemy). Následne dostanú priestor všetci odvážlivci, pretože začnú Majstrovstvá Slovenska v jedení chilli papričiek.

Počas programu sa s vami experti na pestovanie chilli papriečiek radi podelia o svoje znalosti a skúsenosti. Ukážky príprav pokrmov či dokonca možnosť zakúpiť si semiačka alebo iné produkty. To všetko nebude na Chilli Fieste chýbať. Celý program budú spríjemňovať hudobní hostia, kapely Maringotka a Pas de Pitié! Viac informácií na Facebooku alebo na www.chillifiesta.sk.

Podujatie Chilli Fiesta bude tento rok súčasťou podujatia Beer Fest Slovakia, ktoré rovnako usporiada banskobystrický Cech hostinských v jednotlivých podnikoch na Námestí SNP. V Centre nezávislej kultúry Záhrada, kde bude prebiehať Chilli Fiesta, budete môcť napríklad ochutnať pivo Donovalského pivovaru.

Mladý hrdina z minuloročnej Chilli Fiesty