Víťazstvo na pretekoch UCI C2 v rumunskom Zemesi v sobotu vybojoval Martin Haring (CK Dukla Banská Bystrica). Na konto Slovenska tak do olympijského rebríčka horskej cyklistiky pripísal ďalších 30 bodov UCI.

Po víťazstve v Limbe a troch po sebe idúcich víťazstvách na UCI pretekoch v MTB ešte pred európskym šampionátom, pokračuje v sérii prvenstiev aj po tohtotýždňových ME. Do cieľa prišiel s náskokom viac ako minúty pred Rumunmi Lucianom Logicanom a Ede Karoly Molnarom.

„Do Rumunska sme cestovali s trénerom Martinom Fraňom prakticky ihneď po našom návrate z ME v Glasgowe. Priority sú jasné, čo najviac bodov v kvalifikácii na OH. Som rád, že som využil dobrú formu a domov si odvážam ďalšie víťazstvo. Trať bola veľmi ťažká, strmé stúpania a technické pasáže, organizátori sa s ňou pohrali. Odštartoval som ako druhý, no od druhého kola som získal v strmom stúpani mierny náskok, a ten som až do cieľa neustále zvyšoval. Z ďalšieho víťazstva mám radosť, dúfam, že budem v tomto trende pokračovať aj naďalej. Najbližšie dva mesiace ma čaká každotýždňový kolotoč pretekov UCI,“ povedal po príchode do cieľa Martin Haring.

„Je to Haringove piate tohtoročné víťazstvo na pretekoch UCI kategórie, z toho štvrté v MTB. Svojimi výsledkami významne prispieva k zbieraniu bodov UCI na svoje konto, aj v rámci olympijskej kvalifikácie pre Slovensko. Som veľmi rád, že jeho forma a bojovnosť sú odmenené aj víťazstvami,“ povedal Martin Fraňo, športový riaditeľ Dukly Banská Bystrica, ktorý do Zemesu cestoval v kumulovanej úlohe mechanika, maséra a vedúceho výpravy.