Cyklisti kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica pokračovali v bulharskom turné etapovými pretekmi Okolo Bulharska (UCI 2.2). Na 67. edícii štvordňového podujatia si na konto pripísali viaceré zaujímavé výsledky.

Martin Haring vybojoval 7. miesto celkového poradia, v súťaži tímov obsadila Dukla piate miesto medzi 19 celkami. Hneď do prvej etapy nastupoval Lukáš Kubiš v bielom drese, ktorý získal v úvodnom nebodovanom kritériu. A po prvej etape si vďaka úniku vybojoval zelený dres Martin Vlčák.

Šesťčlenná partia v zložení Ján Andrej Cully, Juraj Bellan, Lukáš Kubiš, Martin Haring, Martin Vlčák a Pavol Rovder sa po pretekoch „Po stopách Rimanov“ presunula do Sofie, kde Okolo Bulharska štartovalo. Podujatie, ktoré sa konalo od 28. do 31. júla a písalo už 67. ročník, veľmi dobre „odpálil“ Lukáš Kubiš. V úvodnom kritériu okolo chrámu Alexandra Nevského vybojoval biely dres lídra súťaže o najlepšieho mladého jazdca. Vychutnal si ho však len jeden deň. Veľmi dobre vstúpil do pretekov Martin Vlčák, ktorý povzbudený víťazstvom na predchádzajúcom podujatí, odišiel hneď v prvej etape Okolo Bulharska do dvojčlenného úniku. V závere ich pelotón stiahol a o víťazstvo sa špurtovalo, Vlčák však počas jazdy nazbieral body na rýchlostnej prémii, a tak si po prvom dni obliekol zelený dres lídra bodovacej súťaže. Aj Vlčák však dokázal udržať dres len na jeden deň.

Vtedy nastúpil na scénu Martin Haring. V druhej kopcovitej etape sa celý deň držal vpredu v jedenásťčlennej skupine, ktorá prišla do cieľa s náskokom takmer dvoch minút pred ostatnými. To ho katapultovalo cez vyše 50 miest celkového poradia do top 10. Počiatočnú 9. priečku ešte počas dvoch ďalších dní vylepšil na 7. miesto, za ktoré si pripisuje 5 bodov UCI.

„Sme veľmi radi, že sme sa dostali do Bulharska. Pretože sú to jediné preteky na svete pre kontinentálne tímy v tomto čase. Na „Steps of Romans“ sa nám opäť darilo. Tím pretekal ukážkovo a víťazná etapa Vlčáka je bonusom. Na Okolo Bulharska to bolo s menším šťastím, no celkovo výjazd do Bulharska splnil všetky očakávania nadmieru. Každý pretekový kilometer pred MSR a ME má dnes cenu zlata,“ zhodnotil preteky Martin Fraňo, športový riaditeľ.

Tím Dukly zostáva na Balkáne i v ďalších dňoch. Budúci týždeň sa cyklisti predstavia na etapových pretekoch Cycling Tour of Szeklerland (UCI 2.2). Popri nich tam cestuje i reprezentácia U23 pod vedením Jakuba Vanča.