„Trénerský post nie je pre radosť“, aj takéto heslo si musel od fanúšikov Dukly pozrieť jej tréner Karol Marko. Aj keď na prvý pohľad mal byť zápas s poslednými Košicami pre červeno-bielych povinnou jazdou, fanúšikovia si až takí istí neboli. Najmä vzhľadom na to, že posledné týždne Dukle nevyšli, čo vyvrcholilo utorkovým vypadnutím zo Slovenského pohára v zápase proti Liptovskému Mikulášu.

FK Dukla Banská Bystrica – MFK Košice 4:1 (1:1)

Góly: 45. Uškovič, 59. A. Hesek, 89. Pich, 90.+ V. Gajdoš – 16. Pavol Jurčo, ŽK: 52. Brašeň – 28. T. Dobias, 33. Cicman, 60. Tofiloski. Stretnutie sledovalo 1 160 divákov

Banská Bystrica: Boroš – Brašeň, Adámik, P. Vajda, Savič – M. Pančík, Pečovský, Marek Hlinka (46. V. Gajdoš), T. Hučko – Pich (90. Laksík), Uškovič (58. A. Hesek)

Košice: Tofiloski – Kolbas, T. Dobias (84. I. Djokovič), R. Cicman, Čonka – K. Kuzma, Šinglár – Milinkovič, Karaš (68. Pačinda), Pavol Jurčo – D. Škutka

Prvý polčas naozaj nevyzeral, ako povinná jazda Dukly. Hra bola maximálne vyrovnaná. V 7. minúte po Uškovičovom vysunutí dobre zabojoval Pich, ale následný rohový kop domáci nevyužili. O dve minúty na to, si na časy krídelníka skvele zaspomínal Viktor Pečovský, ale narážačka s Uškovičom už v šestnástke nevyšla. V 14. minúte po Savičovom rohu nebezpečne hlavičkoval Hučko, ale loptu nasmeroval len tesne vedľa bránky hostí. Chvíľu na to si Uškovič narazil s Pichom, avšak tiesnený už nevystrelil dosť razantne. Z následného protiútoku po dobrom centri prekonal Boroša Jurčo, ktorý z hranice šestnástky vyslal vysokú strelu na domáceho gólmana. V 25. minúte zatlačili hostia, kedy sa napríklad v šanci jeden na jedného ocitol Škutka. Neuspel a Dukla hneď kontrovala. Priebeh zápasu dosahoval v týchto chvíľach oveľa vyššiu kvalitu, ako nasvedčovala predzápasová ligová pozícia súperov. V 28. minúte fauloval v rohu šestnástky Dobias po zranení rozbiehajúceho sa Dušana Uškoviča. Ten sa sám odhodlal na pokutový kop, ale Tofilovski jeho strelu chytil. Z pohľadu Dukly pokračujúca smola a zároveň voda na Košický mlyn. V 34. minúte sa v sľubnej šanci ocitol hosťujúci Karaš, ale poodkrytú Borošovu bránu minul. O tri minúty na to nepremenil na opačnej strane svoj samostatný nájazd na brankára hostí Uškovič, keď si to z hranice šestnástky namieril len tesne vedľa. V závere polčasu sa opäť chumelilo na opačnej strane, kedy si ale Jurčo so spoluhráčom loptu zle narazil. Hneď prvý protiútok a nakoniec predsa len gólová radosť Dušana Uškoviča. Z pravej strany na jeho hlavu namieril Pečovský a niekdajší skvelý strelec nemal problém loptu usmeriť za Tofilovskeho chrbát.

Vyrovnaná hra pokračovala aj v druhom polčase. V 58. minúte vystriedala autora prvého gólu Dušana Uškoviča, jesenná posila Dukly Andrej Hesek. Tréner Marko už o necelú minútu zistil, že vystriedal vynikajúco, keďže práve Andrej Hesek prekonal po peknom útoku s Róbertom Pichom hosťujúceho gólmana Tofiloskeho. Košičania boli ďalej nepríjemní, ale Duklu potom viackrát podržal brankár Boroš. V 73. minúte centroval Pančík do šestnástky na Hučkovu hlavu, ktorý loptu posunul rovnako na hlavu Hesekovi a ten ju nebezpečne nasmeroval na Tofiloskeho. Ten len s problémami vyrážal. V 85. minúte rovnako veľké problémy gólmanovi Košíc narobil Pančík, ale to už niesla Dukla na kopačkách ďalší gól. V 89. minúte sa ho zaslúžene dočkal aj najlepší strelec Dukly – Róbert Pich. Po pravej strane pekne unikol a aj tiesnený obrancom Košíc dokázal loptu vyslať do Tofiloskeho brány. Kto by čakal, že sa Dukla už oddá radostnému priebehu mýlil sa. Aj hostia si rýchlo uvedomili, že k lopte sa už nedostanú. Naopak domáci si s ňou robili čo chceli a po Pančíkovom centri sa dostala na hlavu Vratislava Gajdoša, ktorému nebolo treba viac a lopta bola zaraz za Tofiloskim. V zápase poznačenom slabým výkonom rozhodcu Valáška, nakoniec zaslúžene zvíťazila Dukla 4:1.

Dukla sa vďaka výhre posunula už na šiestu priečku v Corgoňligovej tabuľke, naopak Košice sú naďalej posledné. Na vedúcu Žilinu strácajú červeno-bieli stále desať bodov.