Finále svetovej súťaže krásy Miss World sa nezadržateľne blíži. Doposiaľ dievčatá absolvovali niekoľko súťaží, v ktorých sa nestratila ani Miss Slovensko Marína Georgievová. V celosvetovom internetovom hlasovaní o Kontinentálnu kráľovnú krásy na stránke globalbeauties.com mladá Slovenka dokonca skončila na prvom mieste spomedzi všetkých dievčat zo starého kontinentu.

Marína vyhrala s prehľadom, keď dostala viac ako 55 % hlasov návštevníkov portálu globalbeauties.com.

Druhá sa v tomto hlasovaní umiestnila Miss Rusko Irina Sharipova (7,5 %) a treťou najkrajšou Európankou je podľa čitateľov spomenutého webu Miss Španielsko Fatima Jimenez (5,5 %). 18-ročnú Marínu ako aj ostatné dievčat však oficiálna časť súťaže čaká až v sobotu, kedy je naplánovaný hlavný finálový galavečer Miss World, v ktorom sa zvolí najkrajšia žena sveta.

Marína Georgievová počas Miss Model v šatách od Márie Štranekovej

Zaujímavou časťou pobytu dievčat v Šanghaji sú aj vedľajšie súťaže, ktorých víťazka automaticky postupuje do semifinálovej TOP 20. Maríne sa žiadnu z týchto kategórií nepodarilo vyhrať, získala však skvelé umiestnenie v kategórii Miss Sports. Tu ako bývalá profesionálna volejbalistka obsadila za Lori Moore (Miss Írska) druhé miesto. Tretia bola, podľa niekoľkých zdrojov najväčšia adeptka na titul, Nórka Mariann Birkedal. Dievčatá okrem plávania súťažili v šprinte a skoku do diaľky. Zlato získala Georgievová v podkategórii Miss Sports – v športových súťažiach društiev, keď jej v tíme výborne sekundovali krásky z ostrovov štátu Svätý Krištov a Nevis, Panenských ostrovoch a z Turecka a Walesu. Mladá Banskobystričanka sa okrem toho zúčastnila aj Miss Charity a Miss Model, kde súťažila so šatami z dielne návrhárky Márie Štranekovej (v tejto kategórii sa umiestnila v prvej dvadsiatke).

Podľa aktuálnych rebríčkov svetových stávkových kancelárií majú najväčšiu šancu na víťazstvo hlavne krásky z Nórska či Brazílii, najkrajšej Slovenke prognózujú 3. – 5. miesto.