Quantcast

Mária Čírová, Dara Rolins, Sníček Hugo ale aj autor Maroš Hečko sa počas novembra „zastavia“ v Banskej Bystrici. Stretnúť sa s nimi môžete v kníhkupectve Panta Rhei.  

Už túto sobotu, 4. novembra, zavíta do Panta Rhei speváčka Mária Čírová. Pred mesiacom jej vyšiel štvrtý štúdiový album s názvom #2017. Zbierka jedenástich Máriiných nových piesní prichádza necelé dva roky po jej Vianočnom albume (2015) a šesť rokov po predchádzajúcej štúdiovke Na dosah (2011). Všetky skladby na albume sú v slovenčine, sedem z nich je celkom nových a štyri single už boli zverejnené, no doteraz nevyšli na žiadnom Máriinom albume. Sú to skladby Chýbaš, Kto vie, Vloupám se a Unikát.

Ak sa chcete stretnúť s Máriou Čírovou a získať jej autogram, príďte v sobotu 4. novembra v čase od 18 do 20 h. do kníhkupectva Panta Rhei (Europa SC).

Rok podľa Dary Rolins

Ďalšiu sobotu, 11. novembra, speváčka Dara Rolins predstaví v Panta Rhei svoj nový diár Rok podľa Dary 2018. Motivačný týždenný diár obsahuje 25 strán textu – zamyslenia, rady, postrehy, 28 strán fotografií zo súkromia, 11 obľúbených receptov, Darine tipy na zdravý životný štýl a, samozrejme, je v ňom dostatok miesta aj na vaše poznámky, recepty či nápady. Bonusom je nepostrádateľné zrkadielko a sada motivačných samolepiek.

Takže, ak ste fanúšikom či fanúšičkou Dary – a tiež jej životného štýlu, diár Rok podľa Dary 2018, vám určite urobí radosť. Dara Rolins vám ho rada podpíše v sobotu 11. novembra, v čase od 17 do 19 h. v banskobystrickom kníhkupectve Panta Rhei.

Príde aj skutočný Sníček Hugo

Medzi autogramiádami Márie Čírovej a Dary Rolins, navštívi deti v Banskej Bystrici Sníček Hugo. Ten, ktorý vie, ako fungujú najznámejšie hodiny na svete, alebo ako žijú rôzne zvieratá, vezme nás do džungle, pod morskú hladinu, do vesmíru a tiež do svojho snového sveta, kde je možné naozaj všetko. Sníček Hugo deťom splní, čokoľvek si vysnívajú!

Sníček je nádherne ilustrovaná detská knižka, ideálna na čítanie pred spaním. Mnohé deti Sníčka poznajú ako postavičku z obľúbeného seriálu detskej TV Rik. Dramaturgička televízie Branislava Hronská sa rozhodla vdýchnuť Sníčkovi aj jeho knižnú podobu. Knihu ilustroval talentovaný slovenský ilustrátor, výtvarník mnohých detských kníh na Slovensku aj v zahraničí Adrián Macho.

A viete, čo je najlepšie? Do Bystrice príde knihu predstaviť aj skutočný Sníček Hugo! Súčasťou besedy bude diskusia s odborníčkami na čítanie, ktoré porozprávajú, ako tráviť čas s deťmi. To všetko v utorok 7. novembra od 17 do 19 h. v Panta Rhei.

Maroš Hečko

Dvaja študenti ekonomickej fakulty sa hneď po promócii rozhodnú emigrovať do Južnej Afriky. Dostali víza do Nemecka, Francúzska a Španielska – nebývalý prepych v tom čase, ale hneď v Paríži narážajú na prvú prekážku, ambasáda juhoafrickej republiky je v rekonštrukcii. A odvtedy sa odvíja pravdivý príbeh slovenského emigranta, plný prekážok, rozčarovaní, naplnený realitou, lebo Západ nie je zlatá vysnená trblietka, ale plnokrvná dennodennosť bežného života. Keď Vladimíra v Španielsku opustí „nerozlučný“ kamarát Edo, musí sa rozhodnúť. Buď bude pokračovať za svojím snom, alebo sa vráti do bezpečia…

Skvelý autor Maroš Hečko ponúka vo svojej novej knihe Ďalej na Západ sa dá ísť len na Východ zaujímavú tému, ktorá pred revolúciou zneisťovala a znervózňovala obyvateľov východného bloku. Emigrovať alebo sa podriadiť.

S Marošom Hečkom, slovenským spisovateľom, scenáristom a hudobníkom, ktorý stojí aj za námetom a románovou predlohou k filmu Kandidát, sa v Panta Rhei môžete stretnúť a porozprávať v stredu 15. novembra v čase od 18 do 20 h.