Od novembra minulého roka sa útočník baranov Marek Bartánus strelecky trápi. Za posledné tri mesiace rozvlnil sieť súperových brankárov iba trikrát. S tridsaťročným krídelníkom sme sa porozprávali o jeho súčasnej forme, o najbližších cieľoch či o slovenskej nominácii na olympiádu.

Do kádra úradujúceho majstra prichádzal Marek Bartánus v lete s povesťou skúseného hráča a spoľahlivého kanoniera. V slovenskej lige mal na svojom konte viac ako 100 gólov a tešil sa z troch majstrovských titulov. Napriek snahe a veľkému priestoru však na neho v uplynulých mesiacoch padla strelecká smola.

V posledných týždňoch vám zvlhol strelecký prach. V uplynulých 16-tich stretnutiach ste dosiahli iba jeden gól a momentálne ťaháte osemzápasovú šnúru bez presného zásahu. Čomu pripisujete vašu streleckú smolu?  

Ani neviem, čo mám k tomu povedať. Každý zápas si vytvorím šance, no chýba mi kúsok šťastia. Musím ďalej pracovať, musím chcieť a dúfam, že to tam za chvíľu padne. Pevne v to verím.

Po štyroch rokoch ste v lete opustili Košice a upísali sa Banskej Bystrici. Obidva kluby patria v posledných rokoch k špičke v celej súťaži. Sú medzi nimi veľké rozdiely?  

Obidva kluby sú na vysokej úrovni. V Bystrici funguje všetko tak, ako má a speje k tomu, aby sa uspelo v play-off. Ja pevne verím, že ho zvládneme.

Pod Urpínom trávite prvú sezónu. Ako hodnotíte fungovanie klubu?

S podmienkami v Banskej Bystrici som nadmieru spokojný. Postarali sa o mňa čo sa týka bývania či školy a škôlky pre moje deti. Celý realizačný tím od trénerov, masérov až po kustódov funguje na vysokej úrovni a hodnotím to veľmi kladne. Som veľmi rád, že tu môžem byť.

Po minuloročnom majstrovskom titule sú očakávania vedenia klubu i fanúšikov len tie najvyššie. Cítite v kabíne tlak, že nič iné ako obhajoba titulu by bola neúspechom?

Ešte je veľmi skoro hovoriť o titule, nemáme ani koniec základnej časti. Cieľ tu však máme jasný a v play-off budeme chcieť ísť čo najďalej.

Vy ste v minulých rokoch boli súčasťou slovenskej reprezentácie a zahrali ste si aj na MS. Generálny manažér Miroslav Šatan nominoval na blížiacu sa olympiádu až desať hráčov z Tipsport ligy, no vaše meno medzi nominovanými chýba. Očakávali ste to?

Priznám sa, že áno. Moja forma, hlavne, čo sa týka produktivity, nie je na vysokej úrovni. Aj keď robím všetko pre mužstvo, tak tie góly a prihrávky niekedy chýbajú.

Ako hodnotíte výber hráčov, ktorí sa predstaví v Pjongčangu?  

Zostava, ktorá tam je, si to zaslúžila. Chlapci už pred tým boli na zrazoch, ja som sa tam nedostal a nomináciu som preto neočakával. Olympiádu ale budem sledovať a chlapcom budem držať palce.

Z Banskej Bystrice odíde na olympijský hokejový turnaj trio hráčov a hlavný tréner Vladimír Országh. Na jednej strane je to pre klub dobrá vizitka, na druhej výrazné oslabenie v dôležitých zápasoch pred play-off.  Ako to vnímate vy?

Tri zápasy sa podarilo presunúť, takže je tam nejaká medzera a neodohráme všetkých sedem plánovaných stretnutí. Pred play-off a hlavne bez trénera by to bolo veľmi ťažké a som rád, že kluby tejto požiadavke vyhoveli. Tie zápasy nám budú chlapci veľmi chýbať, ale musíme sa s tým popasovať.