Maškrtníci a maškrtníčky si opäť prídu na svoje. V nedeľu sa v Malachove koná štvrtý ročník súťažného podujatia Malachovská maškrta.

Malachovský Kultúrny dom bude v nedeľu 30. septembra lákať vôňou sladkých ale aj slaných pochúťok. Torty a koláče sa budú predvádzať ako na módnej prehliadke a súťažiť, ktoré sú najkrajšie, najlepšie, najchutnejšie, no a tentoraz aj zdravé. Tento ročník Malachovskej maškrty sa totiž bude niesť v duchu zdravšieho životného štýlu. Okrem tradičných kategórií top torta, top koláč a top slané sa bude súťažiť aj o top zdravú maškrtu.

Cukrárske diela bude hodnotiť známa autorka série kníh Najedzte sa do štíhlosti Antónia Mačingová, ktorá zároveň porozpráva o tom, ako chudnúť a pritom jesť bez výčitiek, ďalej to budú Monika Sisková zo Spolku cukrárov Slovenska a účastníčka slovenských a medzinárodných cukrárskych súťaží Viera Sebíňová.

Odborná porota bude hodnotiť v čase od 12:00 do 12:30 h, hneď potom nasleduje slávnostné otvorenie podujatia, ochutnávka a verejné hlasovanie. Počas podujatia sa budú konať cukrárske workshopy prezentujúce techniky spojené so zdobením zákuskov a tort a prípravu zdravých maškŕt. Samozrejme, nebude chýbať ani občerstvenie – káva, čaj, zákusky, džúsy.

Aj tohto roku budú mať návštevníci podujatia možnosť odkúpiť si od súťažiacich ich torty či zákusky. Ale to až po vyhodnotení súťaže, ktoré je naplánované na 14:30 h. Potom sa bude žrebovať tombola a štvrtú Malachovskú maškrtu ukončí ľudová muzika Kamaráti moji.