The Legits Blast zverejnil mená všetkých slovenských interpretov. Už o pár dní organizátori prezradia aj meno zahraničného headlinera.

the-legits-blast-2016-Kolaz-sk-rapperovMajk Spirit a Strapo sú mená slovenských rapperov, ktorí spoločne s interpretmi Moja Reč, Boy Wonder, Krok Spet,Boco & Špeker uzatvárajú šesticu slovenských účinkujúcich na 7. ročníku najmedzinárodnejšieho festivalu na Slovensku. Pre Majka, Moju Reč a Wondera to bude premiéra na festivale, na ktorom sa už predstavili mená,  ako napríklad Zverina, Separ, Ego, Lords of the Underground a M.O.P. Organizátori prinášajú zatiaľ najbohatší slovenský line up v histórii festivalu. Meno zahraničného headlinera môžete hádať na sociálnych sieťach festivalu a hrať o hodnotné ceny. Jadro festivalu tvoria bboy & bgirl tanečníci, ktorí každoročne cestujú z rôznych kútov sveta priamo do Banskej Bystrice. Hlavnými lákadlami sú tanečné akcie Outbreak Europe, Undisputed a Rep Your Country. Tie majú charakter tanca, akrobacie, no hlavne vypätých tanečných bitiek, ktoré rozhodne treba vidieť a zažiť.

Outbreak Europe je súčasťou The Legits Blast festivalu, ktorý je podporovaný mestom Banská Bystrica a je aj pod záštitou primátora Jána Noska. Prevažná časť programu sa realizuje v Europa Shopping Center. Podujatie sa za tie roky stalo tradíciou a hip hopovým sviatkom pre ľudí z celého sveta, ale i občanov mesta.

the-legits-blast-2016-predpredaj-bannerDruhou, momentálne aj najviac rastúcou skupinou, sú slovenskí fanúšikovia Hip Hopu. Pre nich je pripravený Open Mic, Perfect Beat Challenge a highlightom jeThe Legits Blast Concert s renomovanými slovenskými a americkými rappermi, DJ-mi a funkovými kapelami. Súčasťou festivaluThe Legits Blast sú aj sprievodné projekty Catch The Flava, 3×3 Basket, Graffitia New Style Hustle. The Legits Blast vlani privítal 1 300 tanečníkov zo 70 krajín sveta a 1 400 ľudí z verejnosti. Sprievodný program v centrále bystrického shoppingu zasiahol viac ako 50 000 návštevníkov. The Legits Blast je neobyčajný festival. Hudba, tanec a životný štýl sa tu miešajú a menia v nezabudnuteľné zážitky. Počas konania tejto hudobnej a tanečnej „nálože“  je všetko o neuveriteľných výkonoch a posúvaní svojich hraníc.

Silné emócie, neuveriteľné výkony ľudí, zrýchlený pulz a zimomriavky na celom tele… Aj o tom bude The Legit Blast 2016. Street shows, street ball, tanečné battles a workshopy, relax a oddych, párty, graffiti, maliarske a fotografické expozície, koncerty slovenských a zahraničných interpretov, premietanie a diskusie na rôzne témy, príroda, detské súťaže a ešte omnoho viac.

„Sny, túžby a vášne sú meradlom, ktoré určujú naše životné kroky.Veríme, že práve tí, ktorí zasvätia život svojej vášni, sú schopní dosiahnuť úspech, posúvať hranice, inšpirovať a meniť svet k lepšiemu.“

THE LEGITS BLAST 2016

Outbreak Europe (29. – 30. júl): svetový šampionát a jeden z top breakových eventov planéty

Graffiti Jam (29. – 30. júl): jam pre graffiti writters

Perfect Beat Challenge (30. júl): jam pre hudobných producentov

Open Mic (30. júl): jam pre vyznávačov freestyle rapu

3×3 Basket (30. júl): basketbalový turnaj

The Legits Blast Concert (30. júl): koncerty s tučnou afterpárty

Rep Your Country (31. júl): unikátny šampionát národných tímov v breaku

Festival vyvrcholí v sobotu večer 30. júla veľkolepými koncertami na FunFón Open Air Stagei a afterpárty v klube Ministry of Fun. Atmosféru dotvoria pozvaní MCs a svetovo známi bboys, bgirls a graffiti writeri. O dokonalú hudobnú kulisu sa postarajú funkové kapely pred klubom a silne nabitý DJ line up. Viac informácií nájdete na facebooku alebo oficiálnej stránke festivalu. Predpredaj lístkov je dostupný prostredníctvom stránky predpredaj.zoznam.sk.